İndirme yaparken video açınca kalite düşüyor

ozgur57

Kilopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Herkese iyi Sosyaller

Sizlerden bir konuda bilgi almak istiyorum. Kullanmış olduğum internet sağlayıcısı Millenicom 100 Mbps VDSL kullanıyorum ve gayet memnunum ama son zamanlarda bazı sorunlar yasamaya başladım. Örneğin hız testi yaptığımda aldığım hız 90 Mbps ama bir şey indirirken video izlemek istiyorum ama donarak gidiyor ve 420p kaliteye düşüyor. Önceden böyle bir sorun yok... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ben TurkNet kullanıyorum benzer hızlar indirme yapınca internet komple indirilen şeye gidiyor video başlamıyor bile.
Normal bir durum benim görüşümce.

İndirme yönteminiz çoklu indirmeyi destekliyorsa (Torrent, IDM vs) birden çok bağlantı ile hızının büyük bir kısmını kullanır.

örn: kaliteli bir torrent bağlantısında indirme hızınız 10mb/sn ise 40 bağlantı ile hızınızın tamamını indirmede kullanabilir. düşük kalite video açılması normal

Herkese iyi Sosyaller

Sizlerden bir konuda bilgi almak istiyorum. Kullanmış olduğum internet sağlayıcısı Millenicom 100 Mbps VDSL kullanıyorum ve gayet memnunum ama son zamanlarda bazı sorunlar yasamaya başladım. Örneğin hız testi yaptığımda aldığım hız 90 Mbps ama bir şey indirirken video izlemek istiyorum ama donarak gidiyor ve 420p kaliteye düşüyor. Önceden böyle bir sorun yok... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Steam'den indiriyorsanız hızı limitleyip o şekilde indirebilirsiniz.

İndirme yaparken tüm hızı kullandığı için olabilir, normaldir.

Geri
Yukarı