Inform Guardian UPS prizleri

XTİMURX

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Inform Guardian 1200ap UPS'e sahibim. Ürün eski bir model. İki yılda bir akülerini değiştirerek kullanıyorum. En son akü değişimi i9 10900 yük altında 100 derece oluyor konusunu açtığım gün (aralık 2021'de) gerçekleşti. Sorunum aşağıdaki gibi;

Ekte UPS'in prizlerinin fotoğrafını çektim. Üstünde "surge protection" yazan sağdaki priz elektrik kesintisinde PC'yi ayakta tutamıyor. Şalteri kapatıp PC'yi açmaya çalıştığımda ise PC açılmıyor. O prize 2013 MacBook Air adaptörü bağladım. Elektrik kesintisinde ona da güç gitmiyor. Ancak sağdaki prizde bir sıkıntı olmadan kullanabiliyorum. Elektrik kesintisinde koruyor PC'yi. Bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır? Her prizin farklı amacı mı var acaba?

PC'nin kullandığı gücü ölçmek için Intel Core i9-10900 NVIDIA GeForce GTX 970 - PSU Calculator - Build cNbdkr sitesine başvurdum ve 368 W değerini gösterdi. Sistem özelliklerim ise aşağıdadır.

PSU: HYDRO PTM PRO
Anakart: PRIME H510M-K|Motherboards|ASUS Global
İşlemci: Product Specifications
Ekran kartı: Overview GeForce GTX 970 GAMING 4G
RAM: Kingston 2 X 16 GB DDR4 module (detaylı bilgi ekteki CPU-Z sonucunda mevcut)
SSD: Samsung 970 EVO Plus M.2 NVMe SSD İncelemesi
HDD: Samsung 1 TB SATA II hard Drive HD103uj.
Monitör ve hoparlörler, güç kaynağına bağlı değil.
DVD sürücüsü bulunmuyor.
Kasaya klavye, fare, mikrofon ve kulaklık gibi birimler takılı.
Güncelleme: Akım korumalı priz dışında diğer prizleri kullandığımda sorun ortadan kalktı. Şu an farklı bir "Online UPS" kullanmaktayım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-12-20 at 21.15.33.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-20 at 21.15.33.jpeg
    78,4 KB · Görüntüleme: 22
  • UPS.jpg
    UPS.jpg
    62,3 KB · Görüntüleme: 25
  • RAM.jpg
    RAM.jpg
    44,7 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Yeni konular