ING Bank SMS Kodu Gelmiyor

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
ING Bank kartım ile bir ödeme yapıyorum. Sonra bir tane daha yapıyorum. Ardından bir ödeme daha yapıyorum. Kısacası aylık faturaları topluca aynı saat içerisinde ödüyorum. Bir süre sonra SMS kod gelmemeye başlıyor. Adam gibi spam yapmadan sırayla yapıyoruz. Makine bizi bot yerine koyuyor. Bekleyince geçiyor fakat bu konuyu eleştirmek istedim. Sizde de böyle sorun oluyor mu?

Başka cihaz varsa SIM kartı oraya taktığınızda SMS geliyor mu peki? Hangi operatör?
Türk Telekom kullanıyorum. SMS gelse zaten gözükmesi lazımdı. SMS bana hiç ulaşmıyor. Daha sonra baktığımda da SMS yok. Zaten SMS ile kod geldiğinde 15-20 saniye içerisinde mesaj gelmiş oluyor. Ben bu sorunun ING Bank'ın spam önlemi olduğunu düşünüyorum. Art arda fatura ödemesi yapınca spam algıladı sanırım.

Denemek için Tosla üzerinde 6-7 tane bakiye yükleme işlemi yapmıştım ve tüm SMS'ler geldi. Çok ilginç.

Çok fazla işlem yapıldığında spam önlemi almak yerine kartı bloke etmeleri gerekli aslında. Arayıp sordunuz mu hiç?

Denemek için Tosla üzerinde 6-7 tane bakiye yükleme işlemi yapmıştım ve tüm SMS'ler geldi. Çok ilginç.

Çok fazla işlem yapıldığında spam önlemi almak yerine kartı bloke etmeleri gerekli aslında. Arayıp sordunuz mu hiç?
Çok önemsemediğim için hiç sormadım ama iyi fikir. Başlangıçta kod geliyor fakat 2-3 işlemden sonra gelmemeye başlıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı