İngilizce bilmeden Almanca öğrenilir mi?

Ne?
Ben hiç benzerlik göremiyorum.
Almanca'yla yakından ilgiliyim okuldaki sınavdan tek 100 alan bendim ama İngilizce hiç esinlenilmiş gibi değil Almanca daha zor.
Artikeller, fiil çekimleri estenten ama düzensiz fiiller sein gibi sıfat tamlaması isim tamlaması ya da 23 dreiundzwanzig ya da 98 achtundneunzig.
Kullananlar basitleştirmiş işte.

Mesela "My name is Aurora." ile "Meine name ist Aurora." cümleleri basit bir örnek olabilir ama benzerlik olduğunu göstermeye yeter.

Yani İngilizce olmadan da Almanca öğrenebilir birisi. ❤️

Olabilir ama ingilizceyle bir alakası yok çok farklılar 🥲
Zaten zor yapan artikeller fiil çekimlemesi ve tamlamalar.
Bu arada öğrenmesi en zor dillerden biri Türkçe imiş.
Hedef almanyaya sağlık personeli olarak gitmek yani b1 seviyesine gelmem gerekiyor sıfırdan...

Kullananlar basitleştirmiş işte.

Mesela "My name is Aurora." ile "Meine name ist Aurora." cümleleri basit bir örnek olabilir ama benzerlik olduğunu göstermeye yeter.

Yani İngilizce olmadan da Almanca öğrenebilir birisi. ❤️
O zaman hiç bakmadan almancaya bakayım.

İngilizce bilmeden başka bir dil öğrenmenin bir anlamı yok çünkü İngilizce hayatta en çok ihtiyacınız olacak yabancı dil. Ama Almanca öğrenmek için İngilizce bilme şartı da yok. Hatta İngilizce bilmenin Almanca öğrenmeyi daha da zorlaştırdığı söyleniyor.

Hocam almancada biraz ilerlemeden önce bende böyle düşünüyordum İngilizcem efsane Almancayı da çatır çatır yaparım sonuçta benziyorlar diye ama gelişince anlıyorsunuz zerre benzerlik yok.

Hocam almancada biraz ilerlemeden önce bende böyle düşünüyordum İngilizcem efsane Almancayı da çatır çatır yaparım sonuçta benziyorlar diye ama gelişince anlıyorsunuz zerre benzerlik yok.
Zaten öyle ahım şahım benzerlikler yok ama sonuçta biri diğerinden türemiş. Onu demek istiyorum sadece. ❤️

İngilizce bilmeden başka bir dil öğrenmenin bir anlamı yok çünkü İngilizce hayatta en çok ihtiyacınız olacak yabancı dil. Ama Almanca öğrenmek için İngilizce bilme şartı da yok. Hatta İngilizce bilmenin Almanca öğrenmeyi daha da zorlaştırdığı söyleniyor.
Hocam almanyada sağlık personeli olarak çalışacağım.

Peki ortalama günde 3 saat çalışma ile online kurs ve kitaplar kullanarak 1 senede b1 bitirebilir miyim acaba.

Peki ortalama günde 3 saat çalışma ile online kurs ve kitaplar kullanarak 1 senede b1 bitirebilir miyim acaba.

1 senede b2 ye dahi gelirsiniz ama azimli çalışmanız lazım ve çalışmaktan da önemli tek bir şey var o da Almancayı hayatınızın parçası yapmanız lazım. Mesela en basitinden telefonunuzun bilgisayarınızın dilini almanca yapın. Anlamadığınız yerlerde açık translateden bakın. Bir süre sonra göz alışkanlığı sayesinde kelimeler kafanıza kazınacak.

Geri
Yukarı