İngilizce bilmeden Unity öğrenilir mi?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Unity arayüzünde zorlanıyorum. İngilizcem yok. İngilizce bilmeden Unity'de oyun yapan var mı? İngilizce bilmeden oyun yapmak mümkün mü? @yigidyum hocam siz İngilizce biliyor musunuz? Unity için çok fazla İngilizceye gerek var mı?

Ogrenmek tabii mumkun, fakat biraz daha sancili olur ingilizce bilmene gore. En ufak bir sorunda internete bile yazsan cok buyuk olasilikla Ingilizce cozumler oneriler bulacaksin. Turkce kurslar da var menulerin isimlerini ne yaptigini bilsen de olur ama bu devirde artik ingilizce bilmeden bir adim ileriye gitmek cok zor. Ise bile basvursan elbet etkisi olacak.

Belirli komutlar var İngilizce olarak, onları zaten ezberliyorsun ve birçoğu İngilizce bilmesen bile bileceğin kelimeler fakat arkadaşların da dediği gibi en büyük sorun bir sorunla karsilastiginda bunun çözümleri Türkçe olarak bulunmuyor, İngilizce bu aşamada çok yararlı oluyor. Siz gene de çok azimli biriyseniz tramslate kullanarak hem günden güne ingilizcenizi gelisitirirsiniz bu amaç uğruna okuduğunuz şeylerle, hem de Unity öğrenmiş olursunuz, her şey azimde bitiyor.

@264523 Evet, ne yazık ki var fakat olay direkt olarak Unity ile ilgili değil. Kaynak sıkıntısı. En iyi yazılımcı da olsan öğrenecek, düzeltecek şeylerin oluyor ve ne yazık ki Unity için çok fazla türkçe kaynak yok. İngilizce seviyem B2, bana yetiyor.

He Unity'nin içinde arkadaşların da dediği gibi belirli kalıplar var sadece, ama olay onunla bitmiyor dediğim gibi. Çok ileri düzey olmasa da okuduğunu-dinlediğini anlayabilmen şart.

Youtube>Altyazıları aç>Türkçe için otomatik çevir. Böyle yap + birazcık İngilizce temelin olsun gerisini halledersin. Ama İngilizce bilen birisi senden çok daha iyi çalışacaktır.

Geri
Yukarı