İngilizce cevap verirken zorlanmak

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
Birisi bana bir şeyler dediğinde (yazarak veya konuşarak) gayet net anlayabiliyorum fakat geri cevap verirken zorlanıyorum, cümleyi tam oturtamıyorum. Mesela bugün X oyununda ticket açtım ve ticketta desteğin bana ne söylemek istediğini gayet net anladım fakat cümleyi kuramadım çeviri sayesinde yarım yamuk bir şey yolladım. Yine aynı şekilde oyunda, mesela Rust oyununda, adamların bana ne demek istediğini gayet net bir şekilde anlayabiliyorum. Ticaretimizi yapabiliyorum fakat konuşma kısmına gelince 2'li diyalogda yavaş kalıyorum. Bu durumu nasıl aşarım, ne yapmalıyım?

Not: Lise döneminde İngilizce dersini gördüm ama görmedim. Yani hocamız o kadar alakasız birisiydi ki bize sınav sorularını dahi verirdi. Öyle oyun oynayarak film izleyerek falan öğrendim genel olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz gramer öğrenmeniz lazım. Daha çok dizi/film izleyerek cümle kalıbı öğrenmeniz lazım. Son olarak aklınızdan önce Türkçe düşünüp sonra İngilizce'ye çevirip öyle mi cevap veriyorsunuz?

Bazen öyle ama genellikle cümle direkt ağzımdan çıkıyor ama nasıl desem önemli bir yerle konuşacaksam müşteri hizmetleri gibi işte o zaman bir cümle kurmaya çalışıyom.

Geri
Yukarı