İngilizce dilinde C harfi K diye okunuyorsa C harfi neden var?

Uzun zamandır merak ettiğim bir konu. Sormak şimdi aklıma geldi. İngilizce dilinde C harfi K diye okunuyor. Mesela school (sukul). Öyleyse adamlar kendini yorup neden C harfi ile uğraşıyorlar? Ya da başka bir örnek mesela nice (nays) diye okunuyor. Ama genelde K diye okunuyor C harfi. Bunu biri bana açıklarsa sevinirim.

Hocam İngilizce kurallı bir dil değil. Mesela rope IP demek ama tip ipucu demek mantıken ropexxx bir şey olması lazım.

Hocam o zaman 9 yıl boyunca (ilk okul 3'te başlıyor diye biliyorum, zaten önemli değil) okullar neden İngilizce konuşmayı değil de dil bilgisini öğretiyorlar? Yani kuralları...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam İngilizce kurallı bir dil değil.
Elbette kurallı bir dil. Kuralsız dil mi olur?

Mesela rope ip demek ama tip ipucu demek mantıken ropeXXX bir şey olması lazım.
Hayır, böyle bir gereklilik yok.

Öyleyse adamlar kendini yorup neden C harfi ile uğraşıyorlar?
Bunu biri bana açıklarsa sevinirim
İngilizce yazıldığı gibi okunan bir dil değil.

Hocam o zaman 9 yıl boyunca (ilk okul 3'te başlıyor diye biliyorum, zaten önemli değil) okullar neden İngilizce konuşmayı değil de dil bilgisini öğretiyorlar? Yani kuralları...
Kuralını bilmediğin dili nasıl konuşacaksın?

C harfinin birden fazla okunuşu var. Cut derken k, cute derken q, centimeter derken s olarak okursun c'yi.
Ama arkadaş kuralsız bir dil diyor yanlış mı demiş hocam?
Kuralları olduğu gibi bir sürü de istisnası var. Bakarsan Türkçe de kurallı ama bir sürü dilbilgisi kuralının istisnasını görebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı