İngilizce en hızlı şekilde nasıl öğrenilir?

Dostum yes programı tam burslu olarak sadece Amerika'ya gitmeye olanak tanıyor. Tam burslu olduğu için çok başvuru oluyor ve bu yüzden ince eleyip sık sokuyorlar haliyle. B1 yetmeyebilir gibime geliyor açıkçası.
Dostum araştırırsan Amerika dışının ne kadar zor olduğunu göreceksin ve evet biliyorum YES Programı'nın sadece ABD'ye özel olduğunu.

Zorluktan kastın orada yaşama ve ayak uydurmaysa evet haklısın. Ben sınavların zorluğundan bahsediyorum. Biraz daha seçiciler sanırım.
Hayır ben de sınavdan bahsediyorum, Kanada için yapılan sınavda yanlış bilmiyorsam priority listede arkadaşımın söylediğine göre sadece 8-10 kişi varmış ve eğitimde fırsat eşitliği için genel olarak kızları ve doğu-güneydoğuda yaşayan öğrencileri götürüyorlarmış.
Toplamda da ''tam bursla'' 3 kişi gitti diye biliyorum.

Discord kullanıyorsanız dil için açılmış kanallar var onlara katılın bence her şey en iyi pratik yaparak öğrenilir orada konuşmayı deneyebilirsiniz.

Hocam ben ikisini de tavsiye ederim. Hem kurs, hem kendinizin çalışması aynı anda yapılmalı. Normal bir İngilizce eğitimi için her zaman insanların kendi kendine çalışarak da yapabileceğini savunmuşumdur. Ancak bu yıl sonuna kadar diyorsanız, günlerinizi İngilizceye adamalısınız. Ek olarak da, sürekli İngilizceye maruz kalmanızı tavsiye edeceğim. Her şeyi İngilizce ile bağlayın. Sokakta, sosyal medyada biriyle konuşup selamlaşırken, o konuşmayı İngilizceye çevirmeye çalışın. Çeviremediğinizde nasıl çevrileceğini araştırın, sürekli merak edin ve sürekli araştırın. Cake kullanın, Cake programının içinde hem YouTube videoları, hem günlük konuşmalar hem de filmler-dizilerden kesitler var. Cake uygulamasında da zaman geçirin, yeni kelimeler ve cümle yapıları öğrenin ve bunları düzenli olarak tekrar edin. Küçük kare kağıtların bir tarafına İngilizce diğer tarafına Türkçe yazıp okumanın, ardından da o kelime ile cümle kurmaya çalışmanın ekmeğini çok yedim. Size de fayda sağlayacaktır. Başarılar dilerim, umarım hayallerinize kavuşursunuz.

A1 ingilizce bilmeden ingilizce altyazılı, kendi bildiğimiz, izleyip bitirdiğimiz bir diziyi tekrar izleyip ingilizce öğrenmek mümkün mü? dizi yan sekmede türkçe olacak, diğer yan sekmede ingilizce altyazı olacak. A1 olarak yarım ingilizcem var diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı