İngilizce en hızlı şekilde nasıl öğrenilir?

DarkJester

Hectopat
Merhaba. Ben bu yıl afs yes programına başvuracağım. Şansım yaver giderse Amerika'ya gideceğim. Bu başvuru sürecinin son aşamasında İngilizce konuşma kısmı var. Yani orta ve üst seviye İngilizce bilmem lazım mutlaka. Bu yıl sonuna kadar İngilizceyi çözmem lazım. Kurs mu tavsiye edersiniz yoksa kendim mi çalışmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Premier League ve NBA'yi İngilizce izliyordum ben, baya faydası oldu. 👍

(Ligler bitti, EURO 2020'yi İngilizce spikerli izleyebilirsin ya da Ozan Tufan'ın geçmiş maçlarını İngilizce bir şekilde izleyebilirsin.) 👍

Merhaba. Ben bu yıl afs yes programına başvuracağım. Şansım yaver giderse Amerika'ya gideceğim. Bu başvuru sürecinin son aşamasında İngilizce konuşma kısmı var. Yani orta ve üst seviye İngilizce bilmem lazım mutlaka. Bu yıl sonuna kadar İngilizceyi çözmem lazım. Kurs mu tavsiye edersiniz yoksa kendim mi çalışmam gerekir?
Hocam geçen sene arkadaşım AFS'nin Kanada programına başvurmuştu. Priority listeye girdi ama bulunduğu bölgeden ve cinsiyetinden dolayı gidemedi, her neyse ingilizce sınavı için ise B1 seviyesindeki bir insan için bile yeterli olduğunu söylüyordu keza konuşmada da çok zorlanmadığını söylemişti. Eğer B1-B2 düzeylerinde iseni yabancı dizi-film izlemeniz yeterli olacaktır.

Öyle dışarıdan olmaz adam gibi bir kursa gideceksin yıl sonu diyorsun adamlar sana dizi falan önerecekler. Adam gibi İngilizceyi sıfır türkçe %100 ingilizce öğreten bir kursa gideceksin.
Daha iyi yöntemin varsa söyle milleti de galyana getirme! 😡🤬😡😤😡🤬
Kuzu ne öğretiyorsun yıl sonu diyor yazdım okursun.

İzlediğin dizi-filmleri ingilizce olarak altyazılı izlemek sana büyük fayda sağlar. Ayrıca bol bol kelime öğrenmeye bak.

Duolingo kullanabilirsiniz.
Dizileri ve filmleri önce Türkçe açıp İngilizce altyazılı izleyebilirsiniz, bir süre sonra ise İngilizce açıp Türkçe altyazılı izleyebilirsiniz.
Kendi kendinize İngilizce konuşabilirsiniz.

Hocam geçen sene arkadaşım Afs'nin Kanada programına başvurmuştu. Priority listeye girdi ama bulunduğu bölgeden ve cinsiyetinden dolayı gidemedi, her neyse İngilizce sınavı için ise B1 seviyesindeki bir insan için bile yeterli olduğunu söylüyordu keza konuşmada da çok zorlanmadığını söylemişti. Eğer B1-B2 düzeylerinde iseni yabancı dizi-film izlemeniz yeterli olacaktır.

Dostum yes programı tam burslu olarak sadece Amerika'ya gitmeye olanak tanıyor. Tam burslu olduğu için çok başvuru oluyor ve bu yüzden ince eleyip sık sokuyorlar haliyle. B1 yetmeyebilir gibime geliyor açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı