İngilizce en kısa sürede nasıl C1 yapılr?

beckner7

Centipat
Daha fazla  
İngilizce seviyem B1. İngilizcemi C1, olursa C2 seviyesine çıkarmak istiyorum. B1'e kadar bir şekilde geldim ama artık tıkandım, nasıl ilerleyeceğimi bilemiyorum ve öğrenmek istediğim başka diller var Rusça ve İspanyolca gibi. İngilizcemi C1 yapmadan bunları öğrenmeye başlamak da istemiyorum. Varsa önerileriniz beklerim.

Bundan sonra pratik yapmalısınız. Yeni sözcükler ve söz öbekleri öğrenirsiniz. Dizi ve filmlerde yeni duyduğunuz söz öbekleri ve sözcüklerle tümceler kurun. Yani dil bilgisi noktasında bir noktaya kadar gidersiniz zaten. Sonrası "vocabulary" ve "idiom" öğrenmeye kalıyor artık.

İngilizce seviyem B1. İngilizcemi C1, olursa C2 seviyesine çıkarmak istiyorum. B1'e kadar bir şekilde geldim ama artık tıkandım, nasıl ilerleyeceğimi bilemiyorum ve öğrenmek istediğim başka diller var Rusça ve İspanyolca gibi. İngilizcemi C1 yapmadan bunları öğrenmeye başlamak da istemiyorum. Varsa önerileriniz beklerim.
Eğer bir rehber yardımında öğrenmek isterseniz, hızlandırılmış kurlar var özellikle bu yaz aylarında çok oluyorlar. Bunun haricinde, kelimeleri öğrenmek ve grameri bilmek size o seviyeyi temel şekilde öğretir ama daha fazlası için pratik yapmak ve konuşmak, okumak, dinlemek şart.

Reading yaparak. Reader at Work veya daha zorunu istersen More to Read öneririm. Her gün 3-4 paragraf okuyup sorularını çözebilirsin. Bilmediğin kelimeleri de bir deftere yaz ve düzenli olarak tekrar et. Grammar eksiğin kalmadıysa artık gün boyunca İngilizce metinlere maruz kaldığın ve dinlediğin sürece seviyeni artırabilirsin. Kelime ezberini ihmal etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı