İngilizce geliştirmek için günde ne kadar yabancı dizi izlemeliyim?

Sevmiyorsan izleme bu ne saçma bir şey. Herkes öyle öğrenecek diye bir şey yok ki? Bir suru yol var sadece dizilerden de ogrenme diye bir şey yok zaten sık sık izlersen kelimeleri falan pekistirirsin o kadar.

Sevmiyorsan nasıl öğreneceksin? Zaten bu metot dizi izlemeyi sevip dil öğrenmek isteyenler için tavsiye ediliyor bence normal kursa git.

Sevmiyorsan izleme bu ne saçma bir şey. Herkes öyle öğrenecek diye bir şey yok ki? Bir suru yol var sadece dizilerden de ogrenme diye bir şey yok zaten sık sık izlersen kelimeleri falan pekistirirsin o kadar.
kursa gidip gramer öğrendim
dizi izlemeyi kelime ve kalıp bilgimi geliştirmek için istiyorum
dizi izlemek yerine bu ikisini geliştirmek için ne yapabilirim

Yabancı diziden dil öğrenilmez ancak geliştirilir. O şekil öğreniliyorsa ben 24 saat izlerim.

İngilizceyi akıcı(Yurt dışı doğumlu) konuşabildiğim halde halen ingilizce alt yazılı dizi izlerim. Şiddetle öneririm, fakat sevmediğini belirtmişsin 1 bölüm yeterli.

Son düzenleme:
kursa gidip gramer öğrendim
dizi izlemeyi kelime ve kalıp bilgimi geliştirmek için istiyorum
dizi izlemek yerine bu ikisini geliştirmek için ne yapabilirim
Gramer biliyorsan direkt kelime ezberlemeye bak. Dizilerden telaffuz falan öğrenirsin ancak.

Kursa gidip gramer öğrendim.
Dizi izlemeyi kelime ve kalıp bilgimi geliştirmek için istiyorum.
Dizi izlemek yerine bu ikisini geliştirmek için ne yapabilirim?

İlla dizi izlemek istiyorsan sana en iyi onerebilecegim dizi How I Met Your Mother olur niye dersen sitcom dizisi yani her bölüm 20 dakika ingilizcesi çok basit ayrıyeten bir hikayesi var tabii ama istedigin bölümü açıp direkt izlesen de bir şey kaybetmezsin yine eğlendirir.

Geri
Yukarı