İngilizce geliştirmek için öneriler

turan10928

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben İngilizce seviyeli hikaye kitapları aldım ama çok basit ve kurgu eser olduğu için okurken çok sıkılıyorum. Dizi, film izlemeyi de sevmiyorum. Strateji oyunları oynamayı çok severim. Bu oyunları oynayarak İngilizcemi geliştirebilir miyim? Bilmediğim bir kelime çıktığında o kelime ezberlemeye mi çalışayım yoksa çeviriden anlamına bakıp oynamaya devam mı edeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben İngilizce seviyeli hikaye kitapları aldım ama çok basit ve kurgu eser olduğu için okurken çok sıkılıyorum. Dizi, film izlemeyi de sevmiyorum. Strateji oyunları oynamayı çok severim. Bu oyunları oynayarak İngilizcemi geliştirebilir miyim? Bilmediğim bir kelime çıktığında o kelime ezberlemeye mi çalışayım yoksa çeviriden anlamına bakıp oynamaya devam mı edeyim?
Disco Elysium, Dark Souls, Baldurs Gate tarzı oyunlar oynayarak ingilizceni geliştirebilirsin.

Kelime çalış derken en çok kullanılan 1000 kelime gibi şeyleri ezberlemeyi mi diyorsunuz?

Evet. Otomatik olarak kelime çalışırken kurulmuş cümleleride görüp nerede nasıl kullanılacağını anlayacaksın. Şu an C1 seviye sertifikam var sanırım işe yarıyor taktik. Ayrıca oyun çok oynuyorsan yabancı arkadaş edinip konuşmaya çalış öneririm.

Geri
Yukarı