İngilizce geliştirmek için tavsiyeler

OA_Gunes

Hectopat
Yer
Favoriten
Arkadaşlar. İyi akşamlar. İngilizcemi ilerletmek istiyorum. Temel olarak bilgim var diyebilirim. Daha çok kitap yoluyla falan ilerletme düşüncesindeyim. Önerileriniz nelerdir? Ne yapmalıyım? (Oyun yoluyla önermeseniz mutlu olurum :))

Bol bol İngilizce ve Türkçe bir arada altyazılı yabancı dizi-film. İngilizce altyazı olmasa da olur. Sadece bununla ve real de pratiğe dökerek C2 seviyeye geldim.

Arkadaşlar. İyi akşamlar. İngilizcemi ilerletmek istiyorum. Temel olarak bilgim var diyebilirim. Daha çok kitap yoluyla falan ilerletme düşüncesindeyim. Önerileriniz nelerdir? Ne yapmalıyım? (Oyun yoluyla önermeseniz mutlu olurum :))
Bir yabancı arkadaşının olmasını tavsiye ederim. İlk sohbet ederek yani yazışarak başla ve sonrasında konuşmayla devam et. Bu arada ekstra yapacaklarını unutma. Mesela yabancı film ve dizilerin türkçe altyazılısını izlemek, ufak ufak cümleler yaz, ingilizce dilinde kitaplar okumak ama seviyenize uygun olmak şartıyla mesela A1, A2, B1, B2 vs.

Bir yabancı arkadaşının olmasını tavsiye ederim. İlk sohbet ederek yani yazışarak başla ve sonrasında konuşmayla devam et. Bu arada ekstra yapacaklarını unutma. Mesela yabancı film ve dizilerin türkçe altyazılısını izlemek, ufak ufak cümleler yaz, ingilizce dilinde kitaplar okumak ama seviyenize uygun olmak şartıyla mesela A1, A2, B1, B2 vs.
Hocam şu an YouTube'de Özer Kiraz diye biri var. Onun kitap önerilerine bakıyorum. Sizin tavsiye edeceğiniz kitap vs. falan var mıdır?

gramer için bunu öneriyorum:

aynısı youtube'da ücretsiz de var.

Diğer arkadaşların dediği gibi film izleyebilirsin, kitap okuyabilirsin.
Ve bence cambly'den çalış. Cambly'nin ücretsiz alternatifleri de var istersen.
Hocam şu an YouTube'de Özer Kiraz diye biri var. Onun kitap önerilerine bakıyorum. Sizin tavsiye edeceğiniz kitap vs. falan var mıdır?
İngilizce seviyeni yazarsan kitap önerileri daha sağlıklı olur.

Şunları da kullan bence:

Improve Your Writing skills
Bir kelimenin İngilizce haber ve makalelerdeki kullanımını gösteriyor.

Yine kelime için, İngilizce youtube videolarındaki kullanımını gösteriyor. Bu videolar listening için de iyi oluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı