İngilizce geliştirmek için tavsiyeler

Oyun oynamak yerine çeviri yapması çok daha verimli olur, ben Özer Kiraz'ın videolarından ilerlettim.
Çeviri yapmak için İngilizce kelime de bilmek gerekiyor değil mi ? Bu yüzden arkadaşa İngilizce kelime öğrensin diye bu tekniği önermiştim fakat oyun oynamıyormuş. Yabancı dizi izlerken altyazı ile de izleyebilirsin.

Çeviri yap derim.

Zira film izlerken İngilizceye dikkat etmiyorsun sadece senaryoya dikkat ediyorsun.
Oyun oynarken İngilizceye dikkat etmiyorsun sadece öldürmeye dikkat ediyorsun.

Oyun oynarken film izlerken öğrenmezsin demiyorum fakat gizil öğrenme yaptığın için çok uzun zamanda öğrenirsin.

Günlük 2 saatinin yanında ekstradan sana 10-15 dakika daha fırsat sağlayacak bir tavsiyede bulunayım. Tuvaletteyken (malum iş) kendi kendine karşında birisiyle diyalog kuruyormuşsun gibi sohbet et. Sen bir şey de, sonra onların ağzından cevap ver. Sonra gene konuşmayı devam ettir, kısacası kendi kendine konuş. Konuşma yetilerin çok daha çabuk iyileşecek, kelime telaffuzlarında kekeleme sorunun büyük oranda ortadan kalkacak ve gelecekte söyleyeceğin şeyleri daha önce demiş olduğun için çok daha kolay diyaloglar kurabileceksin. Bu sayede sadece 6 aylık Fransızca bilgim ile Fransızca iş mülakatı verdim. İşi almamı sağlayan etken de Fransızca konuşan (hatalı da olsa) tek aday olmamdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı