İngilizce hazırlık için öneriler

1. Simple present tense
  2. Simple continuous tense
  3. Countable uncountable nouns
  4. Past tense
  5. Past continuos tens
  6. Comparative superlative
  7. Simple future tense
  8. Future tense
  9. Present perfect tense
Bunları gördük. İki vize bitti ve bir vize bir finalimiz kaldı. Hocalar siz şu levelsiniz ya da siz a2siniz gibi de söylemiyor. Cambridge kitaplarını kullanıyoruz. Kitapta B2 falan yazıyor sadece onu biliyorum.

Şu tenseleri senelerce gördük bir bitmediler.

1. Simple present tense
  2. Simple continuous tense
  3. Countable uncountable nouns
  4. Past tense
  5. Past continuos tens
  6. Comparative superlative
  7. Simple future tense
  8. Future tense
  9. Present perfect tense
Bunları gördük. İki vize bitti ve bir vize bir finalimiz kaldı. Hocalar siz şu levelsiniz ya da siz a2siniz gibi de söylemiyor. Cambridge kitaplarını kullanıyoruz. Kitapta B2 falan yazıyor sadece onu biliyorum.
Bizim kitapta A2+ yazıyor bu konulara ek if clauses (type0-1-2), reported speech, past perfect, quaintifiers , the passive, adjectices ing-ed, present perfect just aldready yet-for simce, used to , obligation and permission, relative clause,too- enough, indefinite pronouns, ve paragraf yazma derslerimiz var hocaların oluşturduğu kitap var pack oradan da grammer vs işledik, bu dönem bir paragrafı en az 3 supporting idea ile yazıyorsun tek paragraf olmalı ikinci dönem essay yazma vs var .

Grammer çalış anlamasanda İngilizce kitap oku bayağı bir gelişir.
Grammer kolay mantığı var kelime ezberi gerekiyor

Şu tenseleri senelerce gördük bir bitmediler.
Yani adamlar bizim gibi değil herşey için farklı zamanları var filan.

@Meliodas_sama bizim writingte de dediğin gibi bir şey var.
O zaman bizim kitaba göre a2bitti b1 olduk

Ben tabi remedial oldum bu dönem temelimle ilerledim kitap orijinal değil oradanda puan gelmedi

Sizde de her hafta quiz var mıydı

O zaman bizim kitaba göre a2bitti b1 olduk

Ben tabi remedial oldum bu dönem temelimle ilerledim kitap orijinal değil oradanda puan gelmedi

Sizde de her hafta quiz var mıydı
Speaking arkadaşın vs var mı?

4 quiz olduk. Bane ikisine girebildim:(

Biz tatildeyiz sizde mi tatildesiniz? Tatil kaç gün?
Biz 20 eylülde başladık bu hafta bitiyorr okul haftaya end of term var 20 şubatta tekrar başlıyor. Ben her hafta quiz oldum toplam 9 quiz olduk( genel, writing) ,3 tane de sunum yaptık. Quizler ortalamayı yüzde30, sunum yüzde 10, vize yüzde25 , final yüzde 30, yüzde 5 kitabın orijinalliği. Ben yan basım aldım. Pahalıydı sizin tatil ne Zaman bitiyor?

Geçen sene ben de isteğe bağlı hazırlık okudum geçtim. Her şeyden önemli olan karşılıklı iletişimde kendini geliştirmen, yazılı olanı halledersin büyük ihtimal essay yazdırırlar. Dediğim gibi konuşmayı falan geliştirsen daha iyi olur senin için bence.

Biz 20 Eylül'de başladık bu hafta bitiyorr okul haftaya end of term var 20 Şubatta tekrar başlıyor. Ben her hafta quiz oldum toplam 9 quiz olduk( genel, writing),3 tane de sunum yaptık. Quizler ortalamayı yüzde30, sunum yüzde 10, vize yüzde25, final yüzde 30, yüzde 5 kitabın orijinalliği. Ben yan basım aldım. Pahalıydı sizin tatil ne Zaman bitiyor?

Bizim tatil 6 Şubatta bitecek. Ben ek yerleştirme ile geldiğim için geçen yılın kitaplarını alamadım, orijinal kitaba iki bin vermek zorunda kaldım:(

Hocam hazırlıkla ilgili soru sorabilir miyim?

Ben bu dönem level 2'yim yani a2- B1 arası. Ben hiç çalışmadım çünkü bölüm konusunda kararsızdım bırakmayı filan düşündüm ama şu an İngilizce benim için fayda sağlayacak farkına vardım. İkinci dönem level 2 remedial olacağım not ortalamam level 3'e yetmedi sence 5 ayda nasıl çalışmalıyım ve 5 ay da b2+ olur muyum? Zamanında kursada gittim oradan temelim var. Üst kura geçme notu 70 ben 65 le tekrar edeceğim kitabım orijinal olsa 5 puan daha gelecekti ama değildi bana bir yardımcı olur musunuz?

Hocam iyi akşamlar. Ben hazırlıkta ilk dönemi bitirdim. Bana göre 2 kaliteli kaynak kullanıyoruz ve adım adım gidiyoruz. Sene sonunda B1 bitmiş olacak şekilde. En baştan aldılar alfabe, hello vs. 😀 sıkıcı gelen kısımlar oldu lakin gramer olarak gerçekten basitde olsa bilinmeyen şeyler çıkıyor. Kelime artırarak hikayelere geçtik. Şayet sınavlar için gramer çalışın ben öyle yapıyorum. Ama asıl hedefim ingilizceyi hakkını vererek öğrenmek. Bunun için hikaye okuyorum. Alt yazılı dizi vs. ingilizceyi hayatıma tamamen uyguluyorum açıkçası. Umarım başarılı olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı