İngilizce hazırlık için öneriler

Arkadaşım bende kategorilize edildiğini biliyorum ama hangi dizinin İngilizcesi yada hangi oyunun İngilizcesi bana uygun diye soruyorum
Oyunlarda da dizilerde de İngilizce konuşuluyor. Makale okumuyorlar, yani hangisi olduğu pek fark etmiyor. A2 seviyesiyle illa ki bilmediğin şeyler olacak. İlla bir şeyler öner diyorsan dizi olarak Prison Break, oyun olarak da Tomb Raider.
Çok umurunda mı bilmem ama çoğu hazırlıkta İngiliz İngilizcesi öğretilir. Popüler dizilerin çoğu ve oyunların büyük çoğunluğu ise Amerikan İngilizcesidir. Başta aksan olmak üzere çeşitli kelime kullanım farkları olur. Dert edeceksen İngiliz yapımı şeylere bak.

Oyunlarda da dizilerde de İngilizce konuşuluyor. Makale okumuyorlar. A2 seviyesiyle illa ki bilmediğin şeyler olacak. İlla bir şeyler öner diyorsan dizi olarak Prison Break, oyun olarak da Tomb Raider.
Çok umurunda mı bilmem ama çoğu hazırlıkta İngiliz İngilizcesi öğretilir. Popüler dizilerin çoğu ve oyunların büyük çoğunluğu ise Amerikan İngilizcesidir. Başta aksan olmak üzere çeşitli kelime kullanım farkları olur. Dert edeceksen İngiliz yapımı şeylere bak.
Çok fevri çıkış yaptığın için bende öyle yazdım. Cevabın için teşekkürler.

Kitap oku, dizi izle, oyun oyna. Hepsini İngilizce yap. Bilgisayarına, telefonuna kadar İngilizce kullan. Üşenmek için her zaman bahane vardır. Yorgundum, hastaydım, zamanım yoktu, anlamıyorum, yapamıyorum vs.

Dil öğrenmek istiyorsan zamana yayıp hayatına katacaksın. Ben bunların hepsini ağır bir mühendislik bölümü görürken yaptım. İlerdeki hayatında sefa sürmek istiyorsan şimdi cefasını çekeceksin, hayat bu.

Grameri hallettikten sonra kelime bilgini arttırmak için bir yöntem önerebilirim:
Öncelikle dili kolay bir dizi seçiyoruz. Sonra izleyeceğiniz dizinin kelimelerine diziyleogren.com ' dan çalışıp kelimeleri öğrendikten sonra diziyi ingilizce altyazılı izliyoruz. O bölümde kullanılan tüm kelimeleri daha önce öğrendiğimiz için Hem seyir zevkiniz düşmüyor hem de tüm kelimeleri daha hızlı bir şekilde öğrenmiş oluyoruz. Şu anda site de The Walking Dead, Chernobyl , Game Of Thrones , Vikings , The Big Bang Theory , Friends , Black Mirror , Sherlock , How I Met Your Mother gibi birçok popüler dizinin tüm bölümlerinin kelimeleri var. Ayrıca ingilizce düzeyinize göre kelime zorluğu ayarlayıp sadece bilmediğiniz kelimelere çalışabilir, kendi kelime listelerinizi oluşturabilirsiniz... Hangi diziyi izlemeliyim diyenler için de dizilerin zorluk düzeyleri belirtilmiş. Çok kolay seviyesine sahip dizilerden başlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı