İngilizce hazırlık muafiyet sınavı deneyimleriniz

yunus ama lama

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Bu sene yönetim bilişim sistemleri bölümünde bir üniversiteye yerleşeceğim. İngilizce hazırlık muafiyet sınavı benim için aşırı önemli hem maddi açıdan hem zaman olarak. Buradaki sorum oturup hangi konu üzerinde durmalıyım/sinavdaki en can alıcı nokta hangisi? Bu konuda deneyimleriniz var ise sınav hakkındaki tecrübelerinizi aktarırsanız sevirim.

Okuldan okula sınavın kalitesi ve zorluğu değişiyor. Dolasıyla "Şunu yap." diyebileceğim bir nokta yok. Benim sınavım kolaydan zora giden türdeydi ve baştaki sorular "I am DNA." gibi iken sondaki sorular "Researchers has revealed that..." gibiydi ve uzundu. Can alıcı nokta yoktu yani. Gramer bilgin, kelime bilgin vs. ölçülüyor. Genel olarak B1 ve üstünün geçebileceği türden sınavlar olur. Çok da kasmana gerek yok. Üç beş gramer konusuna bakıp biraz da Word Up uygulamasını kurcalarsan belki için rahatlar.

Okuldan okula sınavın kalitesi ve zorluğu değişiyor. Dolasıyla "şunu yap." diyebileceğim bir nokta yok. Benim sınavım kolaydan zora giden türdeydi ve baştaki sorular "ı am DNA." gibi iken sondaki sorular "researchers has revealed that..." gibiydi ve uzundu. Can alıcı nokta yoktu yani. Gramer bilgin, kelime bilgin vs. ölçülüyor. Genel olarak B1 ve üstünün geçebileceği türden sınavlar olur. Çok da kasmana gerek yok. Üç beş gramer konusuna bakıp biraz da Word up uygulamasını kurcalarsan belki için rahatlar.

Anladım teşekkür ederim tavsiye için oturup biraz mesai harcarsam kısa sürede olacak inşallah.

Anladım teşekkür ederim tavsiye için oturup biraz mesai harcarsam kısa sürede olacak inşallah.
Ben çalışırım diye kitabı kenara koymuştum çalışmadım ama hazırlık sınavı kolay geldiği için geçiverdim. En azından açıp B1 seviyesi bir şeyler okuyabiliyorsan çok dert etme.

Bu sene yönetim bilişim sistemleri bölümünde bir üniversiteye yerleşeceğim. İngilizce hazırlık muafiyet sınavı benim için aşırı önemli hem maddi açıdan hem zaman olarak. Buradaki sorum oturup hangi konu üzerinde durmalıyım/sinavdaki en can alıcı nokta hangisi? Bu konuda deneyimleriniz var ise sınav hakkındaki tecrübelerinizi aktarırsanız sevirim.
Hocam hangi üniversite?

Arkadaşlar bende hazırlık sınavından kaldım. Bir arkadaşım dönem ortasında hazırlık sınavına girip atlama var dedi. Öyle bir şey var mı? Varsa sınavı geçince 2.dönem ne yapıyoruz 1.sınıfa mı başlıyoruz direkt?

Arkadaşlar bende hazırlık sınavından kaldım. Bir arkadaşım dönem ortasında hazırlık sınavına girip atlama var dedi. Öyle bir şey var mı? Varsa sınavı geçince 2.dönem ne yapıyoruz 1.sınıfa mı başlıyoruz direkt?
Var fakat çapraz başlarsın yapma öyle. Yani 1. sınıf 2. dönem derslerinden başlarsın dolayısıyla öbür sene sonbaharda 1. sınıf 1. dönem derslerini alırsın ve çorba olur. Geçsen de çapraz başlamama seçeneğin var geç ama çapraz başlama yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı