İngilizce Hazırlık ve Matematik

Suntheater

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Bilgisayar Mühendisliği bölümüne girmeye hak kazandım ve 3 tane ingilizce hazırlık sınavını da geçip hazırlıktan muaf olma hakkını da kazandım ama açıkçası kendime hem matematik hem de ingilizce alanında tam güvenmiyorum. Açıkçası çevremdeki insanlar korkuttu beni üniversite matematiğine karşı. İngilizcem iyi fakat ben hazırlık okuyup ingilizce eğitimimi tamamlamak ve matematiğe odaklanıp üniversitede sıkıntı çekmemek istiyorum. Ayrıca ilk sene matematiği hakkında bilgisi olan varsa tavsiye verirse çok sevinirim.

Selamlar,
okulunuz hazırlığı geçmeye uygun gördüyse, hazırlık eğitimi siz çok bir şey katamayacak demektir. Merak edilecek bir durum yok siz kendiniz de çok rahat geliştirebilirsiniz. Yabancı dizi ve filmleri anlayabiliyorsaniz tamamen altyazısız, anlayamıyorsanız ingilizce altyazılı olarak izleyin. İnternette geçirdiğiniz zamanın büyük çoğunluğunu İngilizce sitelerde geçirin. Matematiğe gelince, ilk sene matematiğinin yüzde doksanını lisede görmüş olmanız lazım. Genelde MATH 101 ve MATH 102 dersleri olur. MATH 101 bildiğimiz calculus 102 de onun devamı. Kesinlikle korkulacak dersler değiller.

Bilgisayar mühendisliği farklı mıdır bilmiyorum ama bildiğin türev, integral'in biraz daha gelişmişi öğretiyorlar sadece. O kadar zor değil çalışırsan yaparsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı