İngilizce Seviye Tespit Sınavına Hazırlık

Huracan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Gideceğim okulun İngilizce seviye tespit sınavı olacakmış. Sınava internetten seviye tespit sınavları çözerek ve sözlükten kelime okuyarak hazırlanıyorum. Başka çalışma yöntemleri önerebilir misiniz? Gideceğim okul B1 seviyesi İngilizce istiyor. Ben de bu sınavı çözdüm ve puanım 19 çıktı.
Sınavdan biraz korkuyorum, eğer geçemezsem bir sene hazırlık okuyacağım. Lütfen bana yardımcı olun, teşekkürler.

Size önerim, yüksek sesle kitap okuma alıştırması yapmanız. Böylelikle hem kelime hazneniz genişler, hem konuşma hem de dinleme beceriniz gelişir.

Daha önce hiç İngilizce kursa veya özel okula gittiniz mi? Oxford, Selt, Express vs. gibi yayınevlerinin kitaplarından çalıştıysanız kelime hazneniz geniştir zaten.

Özel okula gittim. Gideceğim lise de özel burslu okuyacağım. 4 sene Pearson'ın kitaplarıyla çalıştım, sınava hazırlanmak için hala çalışıyorum. Bir de grammer ve kelimeler de kendimi geliştirmek için sürekli quizler yapıyorum. Peki linkini attığım test hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu arada gireceğim okulun sınavı PET düzeyindeymiş.

Ben de Express kitaplarını çalıştım. 20 skor çıktı. zaten 19-20'ye PET-FCE seviyesi demiş. Kelime hazneni geliştirmek için Oxford Bookworms serisi var. Yurtdışnıdan amazon, betterworldbooks gibi yerlerden satın alıp okuyabilirsin.

Teşekkürler. Peki grammar imi nasıl geliştirebilirim?

Bir de internetten çalışabileceğim site/siteler önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Bunlar test etmez İngilizceni. Çünkü sınavlar sadece test ile olmuyor. Listening, speaking, writing, grammer, vocabulary bölümlerinden oluşuyor.
En iyisi bir kursa git. Kayıt olacağım İngilizce seviyemi ölçmek istiyorum de. Onlar sana dediklerim gibi sınav yaparlar. Oradan seviyeni öğrenebilirsin. Sonra da araştırmaya devam edeceğim, fiyatlarınız çok pahalı gibi bahaneler bularak kaydolmazsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı