İngilizce hocası ile tartıştım

Ben orada kibarlık olsun diye nasıl uygun görürseniz isterseniz çağırabilirsiniz dedim bu ukalalık mı yoksa kibarlık mı ve benim kitabım vermeyebilirim
İşte o kibarlık değildir, kibarlık orada "Ben bu konuyu zaten bildiğim için matematikten kalan testlerimi çözüyordum, özür dilerim." demektir.
O adam sana aileni çağırabilir miyim diye sormuyor zaten, "aklını başına topla aileni çağırmak zorunda kalmayayım" demek amaçlı öyle diyor. Çağıracak olsa senin fikrini almaz, çağırır.

@madlyn dersi dinlemek istemeyen bir kişiye zorla ders dinletemezsiniz, sınıfın huzurunu bozmayan, dersin işlenmesine engel olmayan bir kişiye öğretmenin böyle bir tepki vermesi ne kadar normal kabul edilir?
Böyle hocaların egosunu tatmin etmek için üzülmeyin ne yapıyorsa yapsın.

Hocam keşke Matematik testi çözmeseydiniz. Ben bir öğretmen olsam bir şeyler anlatırken birinin başka bir dersin testini çözmesi hoşuma gitmezdi. Ama böyle bir tepki vermezdim kesinlikle.

@madlyn dersi dinlemek istemeyen bir kişiye zorla ders dinletemezsiniz, sınıfın huzurunu bozmayan, dersin işlenmesine engel olmayan bir kişiye öğretmenin böyle bir tepki vermesi ne kadar normal kabul edilir?
Bu sizin fikriniz. Yönetmeliğe göre öyle değil.
h) (Değişik:RG-28/10/2016-29871) Okula geldiği hâlde özürsüz eğitim ve öğretim faaliyetlerine, törenlere ve diğer sosyal etkinliklere katılmamayı, geç katılmayı veya erken ayrılmayı alışkanlık haline getirmek.
Bütün öğrencilere yönetmelik sene başında okutulmalı.

Bu sizin fikriniz. Yönetmeliğe göre öyle değil.
h) (Değişik:RG-28/10/2016-29871) Okula geldiği hâlde özürsüz eğitim ve öğretim faaliyetlerine, törenlere ve diğer sosyal etkinliklere katılmamayı, geç katılmayı veya erken ayrılmayı alışkanlık haline getirmek.
Bütün öğrencilere yönetmelik sene başında okutulmalı.
Ya biz senle sorunu çözmedik mi bi git şu konudan ya

Merhaba, geçen gün İngilizce hocası ile aramda bir tartışma oldu da size anlatmak istedim. Öncelikle ben dershaneye gittiğim için hocanın derste anlattığı konuyu zaten biliyordum bu yüzden vakit kaybetmemek için İngilizce dersinde matematik testi çözdüm o sırada hoca beni gördü ve kitabı getir dedi ben de benim kitabım vermek istemiyorum dedim. Bana dersten sonra gitme dedi. Ders sonunda bana bağrıyor sen nasıl benim dediğimi yapmazsın sen kimsin aileni ararım dedi bende siz nasıl uygun görürseniz isterseniz ailemi çağırabilirsiniz dedim beni disipline vermiş galiba yarın öğleden sonra toplantı falan varmış yani yaptığım tek şey benim kitabım demek hoca utanmasa küfür edecek yani, sizce kim haklı ben mi hoca mı?
Tabiki de haklısın, kitabını vermemekle çok iyi etmişssin. Keşke o sana laf söylediğinde sen de ona bir şeyler deseydin. Bu hocalar kendilerini ne zannediyor ya?

İngilizce dersinde utanmadan matematik testi çözmek... Hocanı tanımıyorsun herhalde, böyle tepki vereceğini öngöremiyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı