İngilizce Kelimeler Öğrenme Sitesi

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Herkese merhaba. Başlıkta belirtdiğim gibi İngilizce toplu bir kelime listesi olan siteler arıyorum. Şöyle ki, ben o listeden rastgele kelime seçip, ve onları word belgesine kaydettikten sonra yazıcıdan çıkarıp ezberlemek istiyorum. Bu tarz siteler var mı?

Kelimeleri sürekli içinizden tekrarlayarak öğrenemezsiniz diye düşünüyorum.

Örneğin Artificial = "Yapay", Artificial = "Yapay" şeklinde kelimeleri ezberlemeye çalışırsanız birkaç hafta içinde unutabilirsiniz.
Bunun yerine Memrise, Duolingo gibi programlar kullanabilirsiniz. Özellikle Memrise'ı tavsiye ederim.
Ama illa yazıcıdan çıktı almak istiyorsanız The Oxford 3000 kelime listesine bakabilirsiniz. (İngilizcede en çok kullanılan 3000 kelime)

Kelimeleri sürekli içinizden tekrarlayarak öğrenemezsiniz diye düşünüyorum.

Örneğin Artificial = "Yapay", Artificial = "Yapay" şeklinde kelimeleri ezberlemeye çalışırsanız birkaç hafta içinde unutabilirsiniz.
Bunun yerine Memrise, Duolingo gibi programlar kullanabilirsiniz. Özellikle Memrise'ı tavsiye ederim.
Ama illa yazıcıdan çıktı almak istiyorsanız The Oxford 3000 kelime listesine bakabilirsiniz. (İngilizcede en çok kullanılan 3000 kelime)
Ek olarak Drops uygulaması da çok faydalı.

Play Store'de uygulamanın ismini yazdım ama bir ton sonuç çıktı. Uygulamanın ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?
Bunların hepsi aynı uygulama. En üsttekini indirebilirsiniz.
Screenshot_20191013-003045.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı