İngilizce Öğrenme

coragemm_18

Kilopat
Bu okul döneminde İngilizceyi öğrenmek istiyorum. Yazın yurt dışına gideceğim ve yabancılarla çok rahat konuşmak istiyorum. Bunun dışında oyunlarda yama beklemeden İngilizce olarak bitirmek istiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizce öğrenilmesi çok zor ya da çok kolay bir dil değil. Ne kadar sürede kapıp, öğrenebileceğin sana kalmış. İsteklisin gibi de. Altyapın var mı bilmiyorum ama varsa öğrenmen çok daha kolaylaşır. Alt yapıdan kastım da öyle cs'deki veya diğer oyunlardaki "Play, exit, save" gibi kelimeleri öğrenmek değil. :D Onların da bir katkısı oluyor tabii ama çok az. Ciddi ciddi öğrenmek istiyorsan bütün zamanları öğrenmelisin. Geniş zamandan başlayıp, şimdiki zamanı ve geçmiş zamanı kavrarsan gerisi kolay. Zaten zor da değil 3'ü. Diğer zamanlar da öyle aslında. Ama bu 3'ü temel olanları. Gelecek zaman var bir de tabii. Yani kendine temeli atarsan ve de az çok kelime bilgin olursa güzel güzel cümleler yazabilirsin kurallara uygun, tabii sadece bu zamanlara uygun kurallarla. Konuşma, söylenen ve yazılan cümleleri de anlaman için bol boş İngilizce şarkılar dinlemelisin (Dinlerken sözlerini okumaya çalış.). İzlediğin diziler varsa alt yazılı versiyonlarını takip edebilirsin internetten. Ama bunun için alt yapın olması bu işi daha da kolaylaştırır. O alt yapı çok önemli :D Ama fazla da abartmamak gerek tabii.

Fireofsun nickli arkadaşımın dediklerine katılıyorum. Ben de İngilizce öğrenmeye çok meraklıyım. Büyüyünce Amerika, İsveç, Norveç gibi yerlere gitmek oraları görüp fotoğraflamak istiyorum. Öyle insanlara Traveller & Photographer deniyor sanırım, her neyse :)
Kendimden örnek vermek gerekirse şu an lise 1 öğrencisiyim bir Anadolu lisesinde. 6. ve 7. sınıflarda İngilizce kurslarına gittim çok yararını gördüm. Şu anda sınıftakilerin çoğundan bir tık önde gibiyim. Ancak sadece İngilizce kursunun faydası yok tabii ki. Yabancı müzik dinlerken sözleri ile birlikte dinliyorum bazen beraber söylüyorum. Vikipedi gibi sitelerde yabancı bir şekilde sevdiğim markaların hikayelerini okuyorum. Alt yazılı film izliyorum. Telefonu vs. İngilizce kullanıyorum. Bunların hepsini sende yapabilirsin. İleri hayatında çok faydası olacak. He birde okulunda var ise İngilizce bölümü okumanı tavsiye ederim :) Başarılar..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı