İngilizce kitaplar tavsiyeleri

gdeniz123

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
İngilizce öğrenmeye çalışıyorum. Okulda da öğreniyoruz hatta tekrarlıyoruz 9. sınıfta. Şimdi hep bildiğimiz konular can, have to, to be gibi şeyleri tekrarlıyoruz yani. Ben de zamanımı böyle bildiğim şeylere harcayıp da ziyan etmek istemiyorum açıkcası. Ha sınıfta gene dinlerim dersi ama okul dışında gene tekrarlamak istemiyorum. Bildiğim şeyler yani. Ekolhoca ve birkaç farklı siteden çalışıyorum. İleride İngilizce yazılmış Matematik, Fizik, Kimya kitapları alıp kullanmak istiyorum. Çünkü orada terimsel ifadeler bol bol geçer. Terimsel ifadeleri de şimdiden öğrenip üniversitede sorun yaşamamak istiyorum. Bir de seneye yurtdışında okuma gibi bir şansım olabilir orada göreceğim için terimleri şimdiden biraz alışmak istiyorum. Kitap da olur, site de olur hem derse yardımcı olan hem de ingilizce terimleri olan kitap veya siteleri tavsiye edebilirsiniz. Ayrıca ingilizce hikaye veya romanlar da tavsiye edebilirsiniz. Hatta ingilizceni şöyle geliştirebilirsin ben zamanında yapmıştım diyorsanız öyle tavsiyelerinizi de söyleyebilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Eğer İngilizce gramer bilgine güveniyorsan ve kelime bilgin orta dereceyse ; dünya gündemini , gazetelerin internet sayfalarından kendini geliştirebilirsin. Bir haberi okuyunca , hem gündemi takip edersin hem de bilmediğin kelimeleri öğrenerek , kelime bilgini geliştirebilirsin. Örnek olarak : www.nytimes.com: The New York Times - Breaking News, World News & Multimedia bakabilirsin.

Arkadaşlar hâlâ yorumlarınızı bekliyorum. Bu arada ingilizce bilimsel terimleri içeren bir sözlük ihtiyacım oluştu. İnternetten olursa daha iyi olabilir. Birçok bilimsel terimi -( matematik-fizik) alanlarından olursa daha iyi olur - içeren ve bilimsel terimden kasıt üniversite kitaplarında yazan terimler gibi olan terimler. Bunu söylememin sebebi internette bir sürü site var arattığınızda çıkıyor. %90' nında meslek isimleri filan yazıyor, sonra sinirlenip kapatıyorum. Kitap şeklinde varsa da alırım kesinlikle, teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı