Çözüldü İngilizce klavyenin tuşları ve laptopun tuşları eşleşmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erdmoks

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
RTX 4060
Bluetooth İngilizce klavyem var. Önceki laptopumda sorunsuz kullanırken yeni laptopumda klavyenin tuşları ve laptopun tuşları eşleşmiyor. Örneğin FNLock olmamasına rağmen Bluetooth klavyemde sesi FN basmadan arttırıyorum. Laptopun dilini İngilizceye aldığımda yine bir örnekle devam edeceğim, klavyemde 2'nin üzerinde @ işareti olmasına rağmen Shift + 2 yaptığımda yine tırnak işareti yapıyor (Laptop klavyesinde öyle çünkü.) Ve başımın belası olan kısım ESC tuşu. ESC bastığımda tarayıcı açıyor çünkü :D yani o kadar tilt edici bir durum ki tarif edemem, ESC basmak için laptopa uzanmalısınız. (Çift ekran kullanıyorum ve çok sıkıntı bir durum) Nasıl çözeceğimi bulamadım, çözemezsem klavyeyi çok uyguna satmak zorunda kalacağım.

Dosya Ekleri

• d.jpg
    d.jpg
    134,9 KB · Görüntüleme: 28
  • WhatsApp Görsel 2023-05-27 saat 14.49.58.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-05-27 saat 14.49.58.jpg
    140,9 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam asıl olan klavyenin dili değil bilgisayarın dilidir. Eğer birden fazla klavye seçeneği ekliyse alt+shift yaparak klavye dilini değiştirebilirsiniz.
Laptopun dilini değiştirdiğimde yaşadığım sorundan bahsetmiştim ben de. Aynı klavyeyi 1 ay önce başka bir laptopta da kullandım. Klavyedeki tuşların anlamları ile işlevleri uyumluydu. Bahsi geçen sorun ise klavyemin tuşlarının üzerindeki ifadelerle, laptopun dilini değiştirmiş olmama rağmen işlevlerin uyuşmaması.

@Fulverax
Laptopun dilini değiştirdiğimde yaşadığım sorundan bahsetmiştim ben de. Aynı klavyeyi 1 ay önce başka bir laptopta da kullandım. Klavyedeki tuşların anlamları ile işlevleri uyumluydu. Bahsi geçen sorun ise klavyemin tuşlarının üzerindeki ifadelerle, laptopun dilini değiştirmiş olmama rağmen işlevlerin uyuşmaması.
klavye dilini Amerika Uluslararasi Klavye Dili olarak degistirdigimde sorun cozuldu.
Hocam asıl olan klavyenin dili değil bilgisayarın dilidir. Eğer birden fazla klavye seçeneği ekliyse alt+shift yaparak klavye dilini değiştirebilirsiniz.

@Fulverax
klavye dilini Amerika Uluslararasi Klavye Dili olarak degistirdigimde sorun cozuldu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı