İngilizce klavyeye alışmak zor mu?

Shuraeq

Femtopat
Merhaba. Klavye arayışlarımın sonucu RK84 almaya karar verdim fakat İngilizce klavye olduğunu unuttum. Yurt dışı olduğu için acaba alışabilir miyim, yoksa klavye ayarlarını Türkçe yapıp öyle mi kullanmalıyım? Eğer zor ise Redragon K552 alacağım. İkisi arasında ne kadar fark vardır? Teşekkürler.

Bizde olan i ş ğ gibi tuşlar onda. Gibi şeyler olduğu için bu sembolleri alt gr ile kullanmak zorundasın ve, e basınca i yazacağı için zorlayabilir ama alışırsın.

Klavyeyi bakmadan kullanabiliyorsanız Türkçe yaptıktan sonra zorlanma yaşamıyorsun. Sadece klavye üstünde Türkçe karakterler yok. Mesela "i" yazmak için ":" tuşuna basıyorsun gibi, kişisel bir karar.

Merhaba. Klavye arayışlarımın sonucu RK84 almaya karar verdim fakat İngilizce klavye olduğunu unuttum. Yurt dışı olduğu için acaba alışabilir miyim, yoksa klavye ayarlarını Türkçe yapıp öyle mi kullanmalıyım? Eğer zor ise Redragon K552 alacağım. İkisi arasında ne kadar fark vardır? Teşekkürler.
Alışırsın zamanla kullanımına. Fakat yapabiliyorsan Türkçe bir klavye almanı tavsiye ederim.

Alışırsınız. Diğer arkadaşların da dediği gibi Türkçe karakterleri alt gr gibi tuşlarla kullanabilirsiniz.

Klavyeye bakmadan kullanabiliyorum Türkçe yapıp kullansam nasıl olur acaba.

Klavyeyi bakmadan kullanabiliyorsanız Türkçe yaptıktan sonra zorlanma yaşamıyorsun. Sadece klavye üstünde Türkçe karakterler yok. Mesela "i" yazmak için ":" tuşuna basıyorsun gibi, kişisel bir karar.
bakmadan kullanabiliyorum

1684621352745.png

Arkasındayız.

Bende yurt dışından aldım klavyeyi. Eğer benim gibi kod yazan bir yazılımcı değilseniz sizi çok zorlayacak bir şey olmuyor. Birde klavye tuşlarının yerlerini biliyorsanız hiç zorlanmazsınız öyle diyeyim. Sadece bazı şeyleri yazmak için sürekil TUR-ENG klavye tipi arasında gidip gidip geliyorsunuz ALT+Enter ile. Onun dışında bir problemi yok. Hangi tuşa basarsanız, bilgisayarınızın dili hangisiyse o harfi yazar.

Bende yurt dışından aldım klavyeyi. Eğer benim gibi kod yazan bir yazılımcı değilseniz sizi çok zorlayacak bir şey olmuyor. Bir de klavye tuşlarının yerlerini biliyorsanız hiç zorlanmazsınız öyle diyeyim. Sadece bazı şeyleri yazmak için sürekil tur-eng klavye tipi arasında gidip gidip geliyorsunuz alt+enter ile. Onun dışında bir problemi yok. Hangi tuşa basarsanız, bilgisayarınızın dili hangisiyse o harfi yazar.

Oyun oynuyorum genelde yazilim falan yok ve bakmadan yazabiliyorum Türkçe olarak mi kullanmaliyim yoksa ingilizceye mi alismaliyim. Bana Türkçe kullanmak daha mantikli geliyor. Fikrinizi belirtirseniz mutlu olurum. Teşekkürler. Ve en onemlisi İngilizce aldim diye pişman olur muyum? Uzun omurlu bir şey alacagim cunku.

Geri
Yukarı