İngilizce kursu gerekli mi?

B1 düzeyi ile üniversiteler kabul ediyor :)
Beginners, Intermediate ve Advanced olarak ayrılıyor. Hangisinde üniversiteler kabul ediyor peki 🤔 bunu da söylerseniz aydınlanalım. Öyle sadece A1 - C2 arası yok. 3 ayrı seviyede A1 - C2 var. Yani hepsini sıfırdan bitirmek için 3 defa A1 kurunu görmeniz lazım. Fakat öğretilenler ayrı.

Kursta sana gramer öğretecekler klasik, araya da birkaç speaking sıkıştırırlar. Gramer öğrenmek istiyorsan git.

Kursta sana gramer öğretecekler klasik, araya da birkaç speaking sıkıştırırlar. Gramer öğrenmek istiyorsan git.
Sadece gramer öğretmiyorlar. Kursa gitmeden konuşanların havasını seziyorum sizde hocam. Sizin dediğinizin üstünde bir eğitim var. Tabi gittiğiniz kursa göre de değişir.

Sadece gramer öğretmiyorlar. Kursa gitmeden konuşanların havasını seziyorum sizde hocam. Sizin dediğinizin üstünde bir eğitim var. Tabi gittiğiniz kursa göre de değişir.

Binbir çeşit kurs var, piyasadaki kursların yüzde 90 ı dediğim gibi siz şanslı çıktıysanız ayrı konu. Kursa kayıt olmadan önce alacağı derslerin ayrıntılı sunumunu istemeli konuştuğu kişiden hocalar ve derslerin yoğunlaştığı konular vs.

Binbir çeşit kurs var, piyasadaki kursların yüzde 90 ı dediğim gibi siz şanslı çıktıysanız ayrı konu. Kursa kayıt olmadan önce alacağı derslerin ayrıntılı sunumunu istemeli konuştuğu kişiden hocalar ve derslerin yoğunlaştığı konular vs.
Orası öyle, zaten kurs araştırarak seçilmeli. Sırf birkaç bin lira ucuz diye gidip de kalitesiz bir tanesi seçtikten sonra pişman olursunuz.

Öncelikle o kadar berbat bir ingilizcem yok idare eder. Filmlerde veya oyunlarda az buz bir şey anlayabiliyorum fakat bir yabancı biriyle konuşacak kadar da değil. Annem ile babam İngilizce öğrenmemi istiyorlar hatta kursa bile göndeririz diyorlar. Ben kursların çok pahalı olduğunu düşünüyorum. Son zamanlarda karşıma İngilizce öğrenme programları gördüm(openenglish vb.).bunlarla İngilizce öğrenebilir miyim veya gerçektende kursa gerek var mı?

Benim İngilizce seviyem lise başında A2 civarındaydı daha sonra Minecraft oynamaya başladım. Farmlar redstone gibi şeyler yapmak için yabancı kanalları izledim şu an seviyem B2 ama yine de konuşmada ve gramer de zayıfım. Tavsiyem kursa gitmen olur özellikle konuşma ve grammer için dizi film izlemek geliştirir ama o kadar da değil.

Orası öyle, zaten kurs araştırarak seçilmeli. Sırf birkaç bin lira ucuz diye gidip de kalitesiz bir tanesi seçtikten sonra pişman olursunuz.

Benim gibi üniversite öğrencilerini öğretmen olarak koyup kaliteli kursuz diye geçiniyor hepsi birkaç istisna hariç (ki ben görmedim). Bir de üç kuruş harçlık veriyorlar. Lise dönemlerimde o kurslara aileme cebinden para çıkartmadan C2 İngilizceye ulaştım seneye de mezun oluyorum. Gittiğim tek kurs denilecek şey dil sınıfıydı. İsteyen rahatca kendini geliştirebilir diye düşünüyorum.

Benim İngilizce seviyem lise başında A2 civarındaydı daha sonra Minecraft oynamaya başladım. Farmlar redstone gibi şeyler yapmak için yabancı kanalları izledim şu an seviyem B2 ama yine de konuşmada ve gramer de zayıfım. Tavsiyem kursa gitmen olur özellikle konuşma ve grammer için dizi film izlemek geliştirir ama o kadar da değil.

Seviyeni nasıl ölçtün reis ya ben B2 ye ulaşana kadar canım çıktı. 4 Skill de de B2 olman gerekiyor B2 olman için 🗿

Geri
Yukarı