İngilizce kursunda istenmiyorum

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
İngilizce kursuna başladım. az bir şey biraz fazla biliyorum doğru ya da yanlış ve bu yüzden çok konuşuyorum sınıfta kendimi tutamıyorum ve sınıf arkadaşları beni eğlenceli bulsalar da çok konuşup derse katılıp ve müdahale ettiğim için kursa gelmemi istemiyorlar. Bu beni çok üzüyor.
Dip not: Hepsi bir birinden iyi insanlar ama bunu neden yaptıklarını bilmiyorum.

Kendime çok güvensem sevsem de artık bazen kendimi sevmiyorum. Okulda, askerde her yerde bu sorunu yaşadım.

İnsanlar beni tanımadan sevmiyor.

Dün arkadaşım bana dedi ki seni beynime jiletle yazmışım izi gitmez dedi. Bende ona dedim ki you are in my heart. Yani hiç arkadaş edinmeyecek biri olsaydım arkadaşım bunu diyeceğini düşünmüyorum.

Dip not: Tipten kaybettiğimi düşünsem de herkes çok yakışıklı olduğumu söyler. Sizce ben nasıl adapte olurum ortamlara? Şu an bile çok üzülüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pekala öncelikle kardeşim ben buna benzer bir durum yaşadım (ne olduğunu belirtmek istemiyorum). Öncelikle konuşmana bir bak, gereksiz olan cümlelerden kaçın bu senin değerini artıracaktır. Daha sonra sevdiğin için hep İngilizce konuşmamanı öneririm, yani arkadaşın "seni aklıma kazmışım" demiş sen de karşılığında "you are in my heart" demişsin burada sen gerçekten iyi niyetinle bile demişsen de dışarıdan kendini İngilizce konuşmaya zorlamışsın gibi duruyor ve bu da insanlar için rahatsız edici olabilir rahat takıl. Hep İngilizce konuşmak istersen de kendine bir arkadaş belirle, o arkadaşınla haftanın bir veya birkaç günü sadece İngilizce konuşmak için anlaşın. Son olarak kendini ezdirme, İngilizce kursunda sana herhangi birisi senin gözünün önünde senin hakkında kötü konuşuyor olabilir (bu öğretmenin bile olabilir) ve sen de buna susarsan insanların gözünde değersiz olursun buna bir dur de, diyemiyorsan da veline şikayet et sevgilerimle...

İngilizce konuşmak için grup bul kendine. Bu gruplarda herkes ingilizce konuşmaya hevesli olduğu için senin fazla konuşman kimseyi rahatsız etmez.(Bu insanlar yabancı olsun mümkünse yani türkçe konuşma imkanınız olmasın). Böylelikle ingilizce konuşma ihtiyacınızı giderdiğiniz için derslerde kendinize daha çok hakim olabilirsiniz bence.

Pekala öncelikle kardeşim ben buna benzer bir durum yaşadım (ne olduğunu belirtmek istemiyorum). Öncelikle konuşmana bir bak, gereksiz olan cümlelerden kaçın bu senin değerini artıracaktır. Daha sonra sevdiğin için hep İngilizce konuşmamanı öneririm, yani arkadaşın "seni aklıma kazmışım" demiş sen de karşılığında "you are in my heart" demişsin burada sen gerçekten iyi niyetinle bile demişsen de dışarıdan kendini İngilizce konuşmaya zorlamışsın gibi duruyor ve bu da insanlar için rahatsız edici olabilir rahat takıl. Hep İngilizce konuşmak istersen de kendine bir arkadaş belirle, o arkadaşınla haftanın bir veya birkaç günü sadece İngilizce konuşmak için anlaşın. Son olarak kendini ezdirme, İngilizce kursunda sana herhangi birisi senin gözünün önünde senin hakkında kötü konuşuyor olabilir (bu öğretmenin bile olabilir) ve sen de buna susarsan insanların gözünde değersiz olursun buna bir dur de, diyemiyorsan da veline şikayet et sevgilerimle...

Söylediğiniz gibi uygulamaya çalışmıştım biraz ortam biraz daha iyi oldu ama yetmediğini düşünüyorum çok daha iyi olmam gerektiğini düşünüyorum. "you are in my heart"' ı İngilizce söylemedim elimle kalbimi gösterdim sadece samimiyetten dolayı, arkadaş konusana gelirsek ingilizce konuşmak için sevgili bulmak istiyorum arkadaşları çalışma gibi şeylerde pek uygun bulmuyorum yarı yolda bırakıyorlar sevgili her zaman benimle olacağına inanıyorum sevgili bulmak ise zamanla olabilecek bir şey...

İngilizce konuşmak için grup bul kendine. Bu gruplarda herkes ingilizce konuşmaya hevesli olduğu için senin fazla konuşman kimseyi rahatsız etmez.(Bu insanlar yabancı olsun mümkünse yani türkçe konuşma imkanınız olmasın). Böylelikle ingilizce konuşma ihtiyacınızı giderdiğiniz için derslerde kendinize daha çok hakim olabilirsiniz bence.

Discord kullanıyorum ama yeterli gelmiyor sanal ortamlar.

Geri
Yukarı