İngilizce kursundan verim almamak

aliyilmazx

Centipat
Yaklaşık 2.5 aydır ingilizce kursuna gidiyorum toplam 2 kur gördüm. A2 seviyesinden B1'e geldim fakat hiç bir şey öğrenmemiş, gelişmemiş gibi hissediyorum. Halbuki 2 sınavı 80 ve 90 gibi bir notla geçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pratik yapıp konuşuyor musunuz? Konuları öğrenip geçerseniz pek faydası olmuyor. Ayrıca mümkün olduğunca çeviri yapmadan konuşmalısınız. Mesela mutluluk demek istiyorsanız aklınıza bu kavram “happiness” olarak yerleşmeli ve “Mutluluk diyeceğim. Türkçesi mutululuktu. İngilizcede neydi? Ha, buydu. Cümlede nereye gelmeli?” yerine doğal bir hâle getirmelisiniz. Pratikle otomatik olarak alışmış oluyorsunuz. Her şeyi bilmeniz, kullanımı bileceğiniz anlamına gelmiyor.

Pratik yapıp konuşuyor musunuz? Konuları öğrenip geçerseniz pek faydası olmuyor. Ayrıca mümkün olduğunca çeviri yapmadan konuşmalısınız. Mesela mutluluk demek istiyorsanız aklınıza bu kavram “happiness” olarak yerleşmeli ve “Mutluluk diyeceğim. Türkçesi mutululuktu. İngilizcede neydi? Ha, buydu. Cümlede nereye gelmeli?” yerine doğal bir hâle getirmelisiniz. Pratikle otomatik olarak alışmış oluyorsunuz. Her şeyi bilmeniz, kullanımı bileceğiniz anlamına gelmiyor.
Kurslar pratik olarak hiçbir fayda sağlamaz. Sizin bu dili bir şekil sürekli kullanıyor, görüyor ve konuşuyor olmanız lazım. Yoksa kursu bıraktığınız anda hiçbir şey hatırlayamazsınız.
Her hafta yabancı hoca geliyor 1 saat hocayla sohbet ediyoruz.

Advanced döndüm diyen tanıdığım oldu. 2 cümle düzgün kuramaz. Ben çocukluğumdan beri her şeyimi İngilizce kullandım ve çok fazla yabancı arkadaşım oldu. Bu sayede neredeyse native düzeyinde konuşabiliyorum. Grammerle falan olmaz bu işler.

Geri
Yukarı