İngilizce Nasıl Geliştirilebilir?

ImortalSwerd

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba saygıdeğer forum sakinleri. 8. sınıf öğrencisiyim, yani sınav senem. Ancak ben dersten kalan vakitlerimi boş değerlendirmek yerine İngilizcemi geliştirmeye karar verdim. 5 ve 6. sınıfları dil sınıfında okuduğum için temel seviye gelime ve grammar bilgim var. Genellikle testlerde seviyem pre-intermediate çıkıyor. İngilizcemi nasıl daha çok ilerletebilirim? Memrise, Duolingo, Lingualeo tarzı uygulamalar işime yarar mı? Kitaplarla mı çalışmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizceni geliştirmenin en iyi yolu onu sürekli bir şekilde kullanmak veya maruz kalmak, sesli iletişim ilk etapta biraz zorlayabilir. Önce zaman kalıplarını ve vocabulary'ni geliştir.

Reddit, Discord gibi platformlarda genel olarak günlük İngilizce konuşuyorlar. Eğer bu bir sorun değilse orada diyaloglara girerek biraz da sözlüklerin yardımı ile yazılı iletişimi götürürsün. Kelimelerin anlamlarını bilip grammar'e de hakim olmaya başladığında yavaştan sesliye geçersin bir şekilde. Aynaya karşı kendi kendine konuşmak da diyalog etabına geçene kadar iş yapıyor.

Günlük İngilizceye "sorun olabilir" dememin sebebi şu, normalde "what is the dog doing?" demektense günlük İngilizcede "what da dog doin?" diyebiliyorlar. :D Bu kısım kafanı karıştırmayacaksa dediklerime bir şans verebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı