İngilizce nasıl geliştirilebilir?

B1 B2 seviyende iseniz çok rahat oyun yapımı ile ilgili yabancı kaynaklara bakabilirsiniz. Bunlar çok karışık gramer kuralları vs. içermiyor sadece teknik kelime öğrenmeniz gerekiyor. Çoğunun Türkçe karşılığı olmuyor bu kelimelerin. Örneğin Unity dokümantasyonlarına bakabilirsiniz.

İngilizce videolu anlatımlar da genelde daha basit bir dil kullanıyor. Şu an İngilizce unity/unreal vs. derslerini teknik terimler dışında anlayabiliyorsanız oradan da adım adım ilerleyebilirsiniz.

Yazılım için de genel olarak bunları geçerli. İngilizce iyi konuşamıyorum ama sadece yazılı dökümantasyonlar videolu anlatım gibi kaynaklar ile fazla fazla haşır neşir olarak bu alanlardaki kaynakları rahat şekilde anlayabilir hale geldim. Tabii konuşma ve yazma ayrı yetenekler, anlama bunlar için temel olsa da bunları ayrıca çalışmak gerekiyor.

B1 B2 seviyende iseniz çok rahat oyun yapımı ile ilgili yabancı kaynaklara bakabilirsiniz. Bunlar çok karışık gramer kuralları vs. içermiyor sadece teknik kelime öğrenmeniz gerekiyor. Çoğunun Türkçe karşılığı olmuyor bu kelimelerin. Örneğin Unity dokümantasyonlarına bakabilirsiniz.

İngilizce videolu anlatımlar da genelde daha basit bir dil kullanıyor. Şu an İngilizce unity/unreal vs. derslerini teknik terimler dışında anlayabiliyorsanız oradan da adım adım ilerleyebilirsiniz.

Yazılım için de genel olarak bunları geçerli. İngilizce iyi konuşamıyorum ama sadece yazılı dokümantasyonlar videolu anlatım gibi kaynaklar ile fazla fazla haşır neşir olarak bu alanlardaki kaynakları rahat şekilde anlayabilir hale geldim. Tabii konuşma ve yazma ayrı yetenekler, anlama bunlar için temel olsa da bunları ayrıca çalışmak gerekiyor.

Bir de zaten yaparken eğlendiğim için benim için eğlenceli geçer umarım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı