İngilizce nasıl geliştirilebilir?

ErrorCorrection

Decipat
Oyun yapımı için çok iyi bir ingilizceye sahip olmak gerekiyor. Gerek rehberler gerekse diğer dokümantasyonlar için.
Bunun için ingilizcemi anlama kapsamında geliştirmek çok daha mantıklı. Nasıl geliştirebilirim?

Bende ingilisce öğrenmeye çalışıyorum yazılım için. Çoğunlukla filmlerden sık sık kullanılan kelimeli çeviriyorum. Oyunlarda ne sık sık görüyorsam onları çeviriyorum. Arada basit ingilisce konuşulan cizgifilmler izliyorum.

Oyun yapımı için çok iyi bir ingilizceye sahip olmak gerekiyor. Gerek rehberler gerekse diğer dokümantasyonlar için.
Bunun için ingilizcemi anlama kapsamında geliştirmek çok daha mantıklı. Nasıl geliştirebilirim?
Genel ingilizce ile akademik ingilizce arasında fark var. Akademik anlamda bir şeyler yapmak istiyorsanız terminolojinizin de iyi olması gerekiyor. Sorunuza gelecek olursak benim önerim bol bol yabancı dizi izlemek mümkünse ingilizce altyazı,ingilizce dublaj olarak. Yabancı forumlarda takılmak,cambly gibi yerlerden de geliştirmek mümkün.

Reddit'de de çok güzel ingilizce geliştirebilirsiniz. İngilizce maalesef lineer ilerlemiyor C1 seviyesine çıkarmak için epey bir çaba gerek.

Listening kısmı işin bambaşka bir boyutu yazıp,okuyabilirsiniz ama maalesef bazı kelimeleri doğru okuyamayacaksınız bu da zamanla gelişir. W sesini mesela biz türkler çıkaramıyoruz çoğu kişi V olarak çıkarıyor bu sesi.

Son olarak oyun yapmak istediğini belirtmişsin oyun motoru yapmakla ilgili türkçe tek içerik yok diye biliyorum ingilizce öğrenmen isabetli olur. Unity son politikalardan sonra baya bi güven sarstı. Unreal ise işini tam anlamıyla görmeyebilir belki Godot bakabilirsin. Benim önerim kendi ihtiyaçlarına göre bir motor yazman olur daha sonra en kötü motorun haklarını satarsın.

Son düzenleme:
Genel İngilizce ile akademik İngilizce arasında fark var. Akademik anlamda bir şeyler yapmak istiyorsanız terminolojinizin de iyi olması gerekiyor. Sorunuza gelecek olursak benim önerim bol bol yabancı dizi izlemek mümkünse İngilizce alt yazı, İngilizce dublaj olarak. Yabancı forumlarda takılmak, Cambly gibi yerlerden de geliştirmek mümkün.

Reddit'de de çok güzel İngilizce geliştirebilirsiniz. İngilizce maalesef lineer ilerlemiyor C1 seviyesine çıkarmak için epey bir çaba gerek.

Listening kısmı işin bambaşka bir boyutu yazıp, okuyabilirsiniz ama maalesef bazı kelimeleri doğru okuyamayacaksınız bu da zamanla gelişir. W sesini mesela biz türkler çıkaramıyoruz çoğu kişi v olarak çıkarıyor bu sesi.

Hocam benim ingilizcem B1-2 arası ve böyle tıkalı kaldım. Gayet rahat konuşuyorum anlıyorum dizi falan izliyorum çok güzel de bilmediğim hala çok kelime var ve nasıl öğreniceğim hiç fikrim yok. Siz nasıl yeni kelime öğreniyorsunuz.

Hocam benim İngilizcem B1-2 arası ve böyle tıkalı kaldım. Gayet rahat konuşuyorum anlıyorum dizi falan izliyorum çok güzel de bilmediğim hala çok kelime var ve nasıl öğreniceğim hiç fikrim yok. Siz nasıl yeni kelime öğreniyorsunuz.
Kendimden örnek vereyim ben şu an yapay zeka ve kodlama üzerinde çalışıyorum. Yer yer hiç bilmediğiniz terimleri öğrenmek durumunda kalıyorsunuz. Bir nevi mecbur kalıyorsunuz. Muhasebe ile ilgili bir uygulama yapmak isterken orada olan terminolojiye ihtiyaç duyuyorsunuz. Bunun dışında IOS'da Widget var bende bir uygulamanın her gün yeni yeni kelimeler gösteriyor ve bu kelimeleri size quiz yapıyor.

İnternet derin bir okyanus dizilerde aslında çok bilmediğiniz kelimeler kullanılıyor. Zamanla İngilizceniz gelişecektir kendinize ezber de yaptırabilirsiniz ama kullanmadıkça unutacaksınız. Biz türkler bile günde 300-400 kelime konuşurken bilginizi küçümsemeyin amerikalılar da günlük hayatta çok da farklı kelimelere başvurmuyorlar.

İngilizcenizi de tek alandan ölçmenizi önermem speaking kısmınız zayıftır ama on numara composition yazıyorsunuzdur. Dinlediğinizi hemen anlıyorsunuzdur dolayısıyla İngilizcenizi alan alan değerlendirmek daha sağlıklı olur.

Bir dili %100 oranında öğrenmek istiyorsanız maalesef o dili gerçekten konuşmanız lazım. Mecbur kalmadan insanoğlu konfor alanını pek terk etmiyor.

Kendimden örnek vereyim ben şu an yapay zeka ve kodlama üzerinde çalışıyorum. Yer yer hiç bilmediğiniz terimleri öğrenmek durumunda kalıyorsunuz. Bir nevi mecbur kalıyorsunuz. Muhasebe ile ilgili bir uygulama yapmak isterken orada olan terminolojiye ihtiyaç duyuyorsunuz. Bunun dışında IOS'da Widget var bende bir uygulamanın her gün yeni yeni kelimeler gösteriyor ve bu kelimeleri size quiz yapıyor.

İnternet derin bir okyanus dizilerde aslında çok bilmediğiniz kelimeler kullanılıyor. Zamanla İngilizceniz gelişecektir kendinize ezber de yaptırabilirsiniz ama kullanmadıkça unutacaksınız. Biz türkler bile günde 300-400 kelime konuşurken bilginizi küçümsemeyin amerikalılar da günlük hayatta çok da farklı kelimelere başvurmuyorlar.

İngilizcenizi de tek alandan ölçmenizi önermem speaking kısmınız zayıftır ama on numara composition yazıyorsunuzdur. Dinlediğinizi hemen anlıyorsunuzdur dolayısıyla İngilizcenizi alan alan değerlendirmek daha sağlıklı olur.
Uygulamanın adını söyleyebilir misiniz.

B1 B1 Plus'dan sonra falan çok tekrar lazım eğer yapabiliyorsunuz birkaç hafta yurt dışına çıkın ve İngilizce konuşmayı deneyin bende işe yaradı umarım sizlerde yarar.

Uygulamanın adını söyleyebilir misiniz.

İngilizce konuşulan bir ülkeye gidip, bir kaç ay yaşamanız gerekir. En iyisi İngiltere, ama daha hesaplı olarak Malta'da olabilir.
Mümkünse bu kaplan gibi yerlerden uzak durulmalı.

Geri
Yukarı