İngilizce nasıl geliştirilir?

Gnk1622

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar sizin bildiğiniz yöntemler veya çalışma taktikleri varsa alabilirim. Yabancı diziler izliyorum İngilizceye düşkünlüğüm var ama ben artık İngilizcede lise seviyesini geçmek istiyorum. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar sizin bildiğiniz yöntemler veya çalışma taktikleri varsa alabilirim. Yabancı diziler izliyorum İngilizceye düşkünlüğüm var ama ben artık İngilizcede lise seviyesini geçmek istiyorum. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum :)
Kitap oku bol bol kitap oku ama İngilizce.

Sana en önemli tavsiyem konuşman. Mesela bir şeye çok sinirlendin, ağzından uygun olmayan bir söz çıktı. O sözün bile İngilizce olsun. Benim dilci bir arkadaşım var. Okulun başında sınavlardan 90 - 100 alıyordu. Fakat konuşmaya gelince sus pus oluyordu. Ama o günden sonra günlük 2 saat konuşma egzersizleri yaptı. Gerek kendi kendine gerekse Facebook üzerinden Amerikalı arkadaşlarıyla. Çoçuktaki değişim hepimizi şok etti.

Sana en önemli tavsiyem konuşman. Mesela bir şeye çok sinirlendin, ağzından uygun olmayan bir söz çıktı. O sözün bile İngilizce olsun. Benim dilci bir arkadaşım var. Okulun başında sınavlardan 90 - 100 alıyordu. Fakat konuşmaya gelince sus pus oluyordu. Ama o günden sonra günlük 2 saat konuşma egzersizleri yaptı. Gerek kendi kendine gerekse Facebook üzerinden Amerikalı arkadaşlarıyla. Çoçuktaki değişim hepimizi şok etti.
Aynen konuşamıyorsan İngilizcede bilmiyorsun demektir.

Birkaç gün hiç Türkçe konuşma. Etrafında da konuşulmasın. Sürekli İngilizce konuşan bir grupla birkaç gün takılırsan nasıl geliştiğine hayret edersin.

Şunu önerebilirim eğer ki iyi bir bilgisayar kullanıcısıysan ; oynadığın oyunlarda Türklerin bulunduğu serverlar yerine daha çok İngilizce konuşulan serverlara geç. Kelime ve biraz günlük İngilizce çalışmak olur. Benim de ilgim var ve ben bundan dolayı İngilizce konuşabilecek ortam arıyorum. İngilzce diziler veya filmler konuşma hızını ve cümle kurmanı etkiliyecektir. Benim gerçi en çok İngilzce küfür öğrenmemi sağladı o ayrı konu :) Aksiyon filmleri işte... Türkçe olunca ''Lanet olsun , canın cehenneme! '' tabii :) Neyse ... bu şekilde ben kendimi geliştirdim ve Skype da 2 tane yabancı arkadaşım var :) Ayrıca bir yabancı ile mesajlaşma ya da Skype yoluyla İngilizce konuşurken gramer veya kelime hatası yapmıyım diye kendini sıkma. Onlar seni anlıyorlar çünkü çoğu İngiliz değil :)

Tavsiyeler için teşekkürler :) Zaten hep kendi kafamdan bile cümleler kuruyorum, konuşuyorum. Tek başıma olduğum zamanlarda dilimin döndüğünce sohbet bile ediyorum kendimle :) (şizofrenik!) Ama hiç yabancı kitap okumuyordum bir kitap ediniyim en iyisi :) Ayrıca arkadaşlar bilmeyen varsa öğrenmek isteyebilir. Duolingo uygulamasıyla her dili çalışabilirsiniz. Temel seviyeden edatlara kadar vs. gidiyor. Tavsiye ederim dile meraklı olanlara :)

Aynen bende sinirlenince bayağı İngilizce sövüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı