İngilizce nasıl öğrenilir?

BRUHORYTU

Centipat
Arkadaşlar merhaba, ben lise 1 öğrencisiyim ve yaza kadar İngilizce öğrenmemem gerekiyor (yurt dışına çıkacağız) yaşıtlarıma göre iyi bir ingilizcem var diyebilirim. Oyunlarda ve YouTube'da izlediğim videoların çoğunu anlıyorum, özellikle mrbeast videolarını şakalarını falan gayet anlıyorum. 5 ay içinde ingilizcemi nasıl geliştirebilirim? Duolingo işe yarar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, ben lise 1 öğrencisiyim ve yaza kadar İngilizce öğrenmemem gerekiyor (yurt dışına çıkacağız) yaşıtlarıma göre iyi bir ingilizcem var diyebilirim. Oyunlarda ve YouTube'da izlediğim videoların çoğunu anlıyorum, özellikle mrbeast videolarını şakalarını falan gayet anlıyorum. 5 ay içinde ingilizcemi nasıl geliştirebilirim? Duolingo işe yarar mı?

Udemy'den seviyene göre kurs almanı tavsiye ederim. Hem ömür boyu hem istedigin zaman girip bakma açısından cok iyi olacaktır.

Sadece dinleme yap. Konusmak demek daha once dinledigin seyleri soylemek demektir. Bol bol dinle. Yurt disinda konusman gerktiginde zaten agizindan cikar kelimeler.

MrBeast demissin, kelimesi kelimesine anlamayi dene, anlamazsan basa sar repligi, videoyu oyle bitir. KG :)

Sizde temelin olması avantajınız. 👍 Dil öğrenmek kısa zamanda olmuyor. Temel gerekiyor. Bu yüzden üniversite mezunları İngilizce bilmiyor ve bu dersten zor geçiyor. Dil kullanılmayınca da zamanla unutuluyor. Okuduğunu anlamak veya soru çözmek kolay ama zor kısım konuşmak. Kelimelerin okunuşlarını baştan doğru öğrenin. Sonradan düzeltmek daha zor.

Duolingo, Lingualeo, Rosetta Stone gibi programlar faydalı olur. Altyazılı film-dizi izlemek de faydalı. English Grammar Today gibi bir gramer kitabı da alabilirsiniz. İnternette ilgilendiğiniz konularda arama yaparak sitelerdeki yazıları okuyup anlamaya çalışın. Youtube'da ücretsiz izleyebileceğiniz ders kanalları da var.

Geri
Yukarı