Nasıl İngilizce öğrenilir?

hakan gölbek

Decapat
Merhaba arkadaşlar.
Sizlerden İngilizce öğrenmek için "uygulama", "web sitesi", "kaynak kitap" önerileri istiyorum.
Lütfen uygulama veya web sitesi önerecek arkadaşlar:
• Kelime öğretimi ücretsiz ama gramer kısmında para isteyen uygulamalar olmasın.
• Aynı zamanda özellikle gramer konusunda yardıma ihtiyacım var.
Bu arada İngilizce seviyem A1 A2 gibi ama ben sıfırdan başlamak istiyorum. Şimdilik A2 seviyesine kadar pürüzsüz öğrenmem gerek.
Tavsiyelerinizi bekliyorum önereceğiniz kitaplar yeni başlayanlar için olursa daha güzel olur.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
A1-A2 seviyen varsa sana direkt dünyanın en iyi temel İngilizce öğrenme kitabını önereyim. Grammar in use. Kırmızı olanı alacaksın, en giris seviyesi o. Am, is, are'dan baslayıp, temel duzeyde sonuna kadar anlatan bir kitap. Temel seviyen oldugu icin sacma sapan Turkce kaynaklarla vakit oldurme. A1 ile bu kitabı rahatlıkla anlarsın.

Daha sonra bunların üst seviyesi de var renklerine göre. Beğenirsen alırsın. Kelime öğrenimi için ise internette Quizlet gibi siteler var, oralarda hazır kelime kartları var. Ezberleme yapmadan, kullana kullana ogrenmeye calıs. Faydası olsun.

Bunları yaparak guzel bir gramer bilgisi edinirsin. Asıl mesele konusmakta. Bunun icin de artık kendine bir İngilizce konusan arkadas mı bulursun, porgramlar mı bulursun bilemeyecegim. Ama konusamadıktan sonra ben dil biliyorum demeyin lütfen.

Ve hayatınızı bu dil yapın, her alana katın. Kullandıgınız en kucuk program, yazılım, teknolojik alet bile İngilizce olsun. Yabancı dizi izleyin, oyunları İngilizce altyazı ile oynayın vs.

Ben sıfırdan bu sekilde ''resmi sınavlarla alınan belgeli'' bir İngilizce seviyesi yaptım. Kitap da fazla okurdum, etkisi büyük bende. YDS gibi sınavlarla karsılacaksan da bol bol bilimsel makale, gunluk haberler okumanı onerırım. Yine iyi bir yontemdır.

Son düzenleme:
Aşağıdaki konulara göz atın, daha fazlası da var, araştırabilirsiniz.

Bunlar çok yararlı öneriler, gerisi tamamen size kalmış.

A1-A2 seviyen varsa...
Sonunda bunu anladığınıza sevindim.

Önerileriniz için çok teşekkürler.
Hepsini inceleyeceğim ama acaba mobil uygulama tavsiyeleriniz varmı? Mümkünse yeterince ücretsiz olsun. Dialingo'yu zaten kullanıyorum onu söylemenize gerek yok tekrardan teşekkürler.

A1-A2 seviyen varsa sana direkt dünyanın en iyi temel İngilizce öğrenme kitabını önereyim. Grammar in use. Kırmızı olanı alacaksın, en giris seviyesi o. Am, is, are'dan baslayıp, temel duzeyde sonuna kadar anlatan bir kitap. Temel seviyen oldugu icin sacma sapan Turkce kaynaklarla vakit oldurme. A1 ile bu kitabı rahatlıkla anlarsın.

Daha sonra bunların üst seviyesi de var renklerine göre. Beğenirsen alırsın. Kelime öğrenimi için ise internette Quizlet gibi siteler var, oralarda hazır kelime kartları var. Ezberleme yapmadan, kullana kullana ogrenmeye calıs. Faydası olsun.

Bunları yaparak guzel bir gramer bilgisi edinirsin. Asıl mesele konusmakta. Bunun icin de artık kendine bir İngilizce konusan arkadas mı bulursun, porgramlar mı bulursun bilemeyecegim. Ama konusamadıktan sonra ben dil biliyorum demeyin lütfen.

Ve hayatınızı bu dil yapın, her alana katın. Kullandıgınız en kucuk program, yazılım, teknolojik alet bile İngilizce olsun. Yabancı dizi izleyin, oyunları İngilizce altyazı ile oynayın vs.

Ben sıfırdan bu sekilde ''resmi sınavlarla alınan belgeli'' bir İngilizce seviyesi yaptım. Kitap da fazla okurdum, etkisi büyük bende. YDS gibi sınavlarla karsılacaksan da bol bol bilimsel makale, gunluk haberler okumanı onerırım. Yine iyi bir yontemdır.
Bunu alayım mı fiyatı uygun mu? doğru kitap mı?

Bunu alayım mı fiyatı uygun mu? doğru kitap mı?
Istanbulda yaşıyorsan aynı kitap 20 tl ye satılıyor. Bilmeni isterim. Kadıköy de ama elle alman gerek :/ küçük bir bilgi 50 tl az değil gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı