İngilizce ödevimi yapmadığım için okula gitmesem olur mu?

Merhaba. 10. sınıfım. İngilizce ödevim var. Pazartesi gününe 30 soru çözmemiz lazım ama yapamadım. Sebebi şu: İngilzce bilmiyorum, hiç yapamıyorum. Geçen gün İngilizce quizi vardı, 15 aldım quizden.
Evde abim var, ona söyledim ama o da İngilizce yapamadığı için bana yardım edemedi. Evde başka yardım edebilecek de yok. İngilizce öğretmenimiz pazartesi gününe kadar ödev yapmayanları disipline gönderip hakkında tutanak tutulacağını ve velilerinin aranacağını söyledi. İngilizce öğretmenimiz çok sinirli biri. Acaba pazartesi günü okula gitmesem mi? Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler hepinize.

Öğrenipte ne yapacaksın? Bak keyfine yaaaa 😁 şaka bir yana sorunlarınla direk yüzleşmessen kendine saygında kalmaz ileride aynı davranışlar seni sıkıntıya sokar, ne yapacak hoca senimi dövecek? Sıkıysa buyursun, çık karşısına dürüstce söyle bedeli ne olursa olsun tırsma. İngilizce öğrenmek içinde YouTube'yi araştır basit temel videolar var biraz da senin hatan gibi gayret göstermiyorsun gibi. türkçe alt yazılı filmlerinde faydası olur .

İnternetten bakınca hoca kabul etmiyor ben geçen gün internetten bakıp ödev yaptım hoca kabul etmedi sınıfta kitabı yüzüme fırlattı beni sınıfta rezil etti.

Evet.

Lisede böyle bir hocamız vardı, buna benzer şeyler yapıyordu. Milli eğitim bakanlığını arayıp şikayet ettim, 1 hafta içerisinde başka bir okula gönderildi. Bence arayıp şikayet edin, eski zamanlarda değiliz. Hocaların görevi bilgi öğretmek, kitap fırlatmak mı?

Lisede böyle bir hocamız vardı, buna benzer şeyler yapıyordu. Milli eğitim bakanlığını arayıp şikayet ettim, 1 hafta içerisinde başka bir okula gönderildi. Bence arayıp şikayet edin, eski zamanlarda değiliz. Hocaların görevi bilgi öğretmek, kitap fırlatmak mı?

Tabii ki değil ama tek kişi olduğum için şikayet edemiyorum sınıfta kimse beni savunmuyor.

Geri
Yukarı