Sınıfta kaldıysam okula gitmesem olur mu?

meola147

Kilopat
Şu an sınıfta kaldığım kesin fakat bu hafta 4 sınav var ama ben hiç gitmesem ve devamsızlık sınırını aşsam sorun olmaz değil mi? Sonuçta sınıfta kaldım.

Babam asker. Bana para cezası olduğunu söyledi bunun ama tuhaf geldi. Bilgisi olan var mı?

Sınıfta kaldıysan şu andan sonra gitmek çok şey değiştirmez diye düşünüyorum fakat en azından hocaların sözlü notlarını filan iyi girerlerse kalsan bile en azından ortalaman yükselmiş olur.

Sınıfta kaldığın kesinse gitmenin ya da gitmemenin bir etkisi olmaz. Para cezası derken neyi kastediyorsun? Devletin kaynaklarını boşa harcadın deyip ücret mi talep edecekler diyorsun mesela? Öyle ise hayır; hatta kazandıysan PYBS bile duruyor.
Geçmem imkansız babam zorunlu eğitm felan diyoda ben size hak verdim ne alaka para cezası

Açık lise düşünüyorumda hani sınavlara girmezsem yada devamsızlık sınırını aşarsam açığa kaydolurken sıkıntı çıkmaz demi

Kaldığınız kesinse gitmemeni hiçbir sorun oluşturmaz. Tekrar örgün eğitimde okuyacak olsanız da, açık öğretime geçecek olsanız da.
Zorunlu eğitim öğrenci istemediği zaman olmuyor diye biliyorum. Çevremde ortaokul bile okumayan kişiler var.
Sınıfta kaldığınız için okula ya da herhangi bir yere para olarak herhangi bir şey vermek zorunda değilsiniz.
Zorunlu eğitimin kenarında bir yerlerde ücretsiz diye de geçiyor olması lazım. Zahmet olmazsa onu da söyleyin babanıza.

Kaldığınız kesinse gitmemeni hiçbir sorun oluşturmaz. Tekrar örgün eğitimde okuyacak olsanız da, açık öğretime geçecek olsanız da.
Zorunlu eğitim öğrenci istemediği zaman olmuyor diye biliyorum. Çevremde ortaokul bile okumayan kişiler var.
Sınıfta kaldığınız için okula ya da herhangi bir yere para olarak herhangi bir şey vermek zorunda değilsiniz.
Zorunlu eğitimin kenarında bir yerlerde ücretsiz diye de geçiyor olması lazım. Zahmet olmazsa onu da söyleyin babanıza.

Gerçekten nasıl teşekkür edeceğim bilemiyorum. Belki size ufak gelebilir ama bu konu günlerdir kafamı karıştırıyordu çok teşekkür ederim. :) :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı