İngilizce öğrenemeyen birisi kursa gitmeli mi?

mahmutxd07

Decipat
Daha fazla  
Kendimi bildim bileli dil derslerim çok kötü. İngilizce öyle bir dil ki, bazen tüm kelimeleri bilmeme rağmen o cümleyi toparlayamıyorum. Yani artık çok yoruldum ya... Bugüne kadar sınavlarda ezberle geç sistemiyle çalıştım ama artık öğrenmeye çalışmam da fayda etmiyor.

İzlediğim eğitimler videolar bir yere kadar yardımcı oluyor. Karşılaşmadığım bir sürü kelime, cümle yapısı, farklı anlamlara gelen şeyler var. Video dizi film izlerken veya bir şey yaparken bilmediğim kelimeleri veya cümleleri not alıp çalışmaktan o aktiviteden zevk alamaz hale geldim.

Para verip gerçek bir kursa gitmemin bir faydası olur mu? Veya daha profesyonel bir destek nasıl alabilirim?

Kaliteli bir kursta alacağınız eğitimden illaki bir verim alırsınız, bunun haricinde internette paralı üyelik satan ve konuşmaya dayalı İngilizce eğitim veren sistemler de belli bir seviyede işinize yarayabilir. İllaki bir ücretli aplikasyon kullanmanıza da gerek yok, Discord gibi uygulamalardan da verim alabilirsiniz.

Olabilir, fakat en iyi yol birileri ile ingilizce konuşmaya çalışmaktır, kısaca bu ingilizce öğrenme işi sadece bilmekle olacak bir şey değildir, ana dili ingilizce olan veya anadili kadar ingilizce bilen insanların içinde bulunmak sana katkı sağlar.

İşte asıl sıkıntı kendi cümlenin içinde saklı. Okulda da hocadan ders alıp anlamıyorsun, kursa gidince ne farklı olacak ki İngilizceyi öğreneceksin? Ben İngilizce öğrenmek için kurs tavsiyesi isteyen, kurslara giden çok gördüm ama 'evet kursa gittim, İngilizceyi öğrendim' diyen hiçkimseyi görmedim.

Çaba gösterip ingilizce öğrenmeme şansın yok bence. Ben inanmıyorum yani senin gibi bir arkadaşım vardı hazırlıkta öğrenemedi örgün ingilizce okuduk yine çok zorluk çekti yurt dışına yerleşti mecburen konuşuyorum diyor ama hala kötü. Bunun tek sebebi sevmemesi ingilizceden nefret etmesi. Yani sevmediğin sürece beynin almayacak sevmen gerekli benim aklıma başka bir şey gelmiyor. Bence burda yatıyor olay.

İngilizceyi gidip kurslardan en iyi şekilde öğrenebilirsin, fakat onu törpülemediğin sürece körelecektir, kısaca pratik yapman gerekli ingilizce konuşan insanlarla iletişim kurmalısın.

Olabilir, fakat en iyi yol birileri ile İngilizce konuşmaya çalışmaktır, kısaca bu İngilizce öğrenme işi sadece bilmekle olacak bir şey değildir, ana dili İngilizce olan veya anadili kadar İngilizce bilen insanların içinde bulunmak sana katkı sağlar.

Hocam öyle tabii de, bilmediğim çok şey var. Sürekli bunları not ediyorum çalışıyorum ders gibi. Ama kullanmıyorum yine unutuyorum. Oturmuyor...

Bazen dediğim gibi tüm kelimeleri bilmeme rağmen cümleyi toparlayamıyorum.

Dediğiniz çok mantıklı ama saf İngilizce bir ortamda yine bilmediğim şeyleri nasıl anlayıp kavrayabilirim ki? Mesela bana diyecek ki, "kalk olduğun yerde zıpla". Ben diyelim burada sadece zıplama kelimesini bileceğim diğerlerini nasıl öğreneceğim İngilizce konuşan birinden.

Hocam öyle tabii de, bilmediğim çok şey var. Sürekli bunları not ediyorum çalışıyorum ders gibi. Ama kullanmıyorum yine unutuyorum. Oturmuyor...

Dediğiniz çok mantıklı ama saf İngilizce bir ortamda yine bilmediğim şeyleri nasıl anlayıp kavrayabilirim ki? Mesela bana diyecek ki, "kalk olduğun yerde zıpla". Ben diyelim burada sadece zıplama kelimesini bileceğim diğerlerini nasıl öğreneceğim İngilizce konuşan birinden.
Bilmediğin kelimeleri kalıpları vs araştırabilirsin genel anlamda konuşursun, üstüne bir şeyler kataraktan devam edebilirsin ama evet biraz zahmetli.

Çaba gösterip İngilizce öğrenmeme şansın yok bence. Ben inanmıyorum yani senin gibi bir arkadaşım vardı hazırlıkta öğrenemedi örgün İngilizce okuduk yine çok zorluk çekti yurt dışına yerleşti mecburen konuşuyorum diyor ama hala kötü. Bunun tek sebebi sevmemesi İngilizceden nefret etmesi. Yani sevmediğin sürece beynin almayacak sevmen gerekli benim aklıma başka bir şey gelmiyor. Bence burada yatıyor olay.

Hocam eskiden İngilizceyi sevmiyordum ama şu anda İngilizcenin gücünü kabul etmiş birisiyim. Öğrenmediğim için çok pişmanım, ama çalışma öğrenme yöntemi beni mutlu etmiyor. Ders gibi çalışarak defter tutarak öğrenen biri değilim.

Genelde pratik uygulama işlerinde o işi yaparak öğrenirim. Okuduğum bir şeyi kavramak için 2-3 kez okumam lazım. Bu yüzden genelde matematik dersim çok iyiydi sözelde hep patladım.

Hocam grammar sende var ise iyi kötü özne nesne fiil cümlenin neresinde fiil çekimleri falan vs. bunlar da iyi isen kursa falan gitme. Başka bir şey öğreteceklerini sanmıyorum. Ama kara düzen çok ta bilmiyorum diyorsan gidebilirsin kursa.

Yeni konular

Geri
Yukarı