İngilizce öğrenmek için kursa gidilir mi?

Relax44

Femtopat
Daha fazla  
Dün aklıma geldi Türkiye'de şartlarına göre para kazanmak zor gibi bir ev almak zor bir araba almak zor İngilizce kursuna gidip kariyer yapabilir miyim? İngilizcenin bildiğimde hayatim değişirmi bilenler varsa yazabilir mi?

İngilizce bildiğinde hayatın değişebilir ancak İngilizce'yi kurslarda öğrenemezsin. Kurslarda öğretilenler YT'da da var ancak onlar da yetersiz. İngilizce dizi/film izlemek, oyun oynamak veya insanlarla İngilizce konuşarak öğrenirsin.

İngilizce ogrenmenin en zor kısmı bana göre konuşmaktır. İngilizce bir şekilde konuşma pratiği sağlayabilecek bir kurs ise gitmeyi deneyebilirsin.

Kurs işe yaramaz sana gramer öğretiyorlar bu yüzden bende Cambly aldım 6 ayda çalıştım, çabaladım Cambly de telaffuzu mu düzelttim gramere az baktım konuşmaya odaklandım şu an A2'den B2 seviyesine gelmiş durumdayım.

Dün aklıma geldi Türkiye'de şartlarına göre para kazanmak zor gibi bir ev almak zor bir araba almak zor İngilizce kursuna gidip kariyer yapabilir miyim? İngilizcenin bildiğimde hayatim değişirmi bilenler varsa yazabilir mi?
Evde de öğrenebilirsin benim yaptığım gibi. İngilizce Discord sunucularına girerek sesli veya yazılı alıştırmalar yapabilirsin. Ek olarak önce Grameri halletmeni daha sonra kelime ezberleyerek ana devam yoluna gitmeni öneririm.

Grameri ne oluyor.

Kısaca dil bilgisi; bizdeki geçmiş zaman, gelecek zaman, şimdiki zaman, geniş zaman gibi ama onlarda farklı bir zaman daha var geçmişte olmuş ama etkisi hala devam eden de onu sonra öğrenirsin önemli olan şu an özgüvenini sağlamak ve konuşabilmek.

Kısaca dil bilgisi; bizdeki geçmiş zaman, gelecek zaman, şimdiki zaman, geniş zaman gibi ama onlarda farklı bir zaman daha var geçmişte olmuş ama etkisi hala devam eden de onu sonra öğrenirsin önemli olan şu an özgüvenini sağlamak ve konuşabilmek.

Tamamdır teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı