İngilizce öğrenimi için ne yapılmalı?

TheHope0

Hectopat
Arkadaşlar, ben lise son sınıf öğrencisiyim. Yabancı dil alanında okumaktayım. Hedefim İngilizce öğretmeni olmak. 5 ay sonra YDT sınavına gireceğim. Normal oyunlardan aşina olduğum kadarıyla İngilizcem var fakat sınava yönelik çok bir bilgim yok ve o kadar da iyi yapamıyorum denemelerde. Yardımcı olabilecek var mı?

Konu anlatımlarını dinleyip sürekli tekrar yapıp, bol bol soru çözmen lazım. B1 İngilizceye sahip olduğunuzu varsayarak her bir konuya soru çözümü+konu tekrarı olarak en az 2 saat olacak şekilde zaman ayırdığınız taktirde rahat edebilirsiniz sınavda.

Konu anlatımlarını dinleyip sürekli tekrar yapıp, bol bol soru çözmen lazım. B1 ingilizceye sahip olduğunuzu varsayarak her bir konuya soru çözümü+konu tekrarı olarak en az 2 saat olacak şekilde zaman ayırdığınız taktirde rahat edebilirsiniz sınavda.

Detaylı olarak değil ama 3 farklı siteden test oldum ve sonucunda B1 olduğumu 3 farklı site de belirtti. Eğer önerdiğiniz site varsa ona da bakabilirim.

Daha detaylı ve hızlı sohbet edebilmemiz için Discord kullanıyorsan verebilir misin?
Hocam size başka önerebileceğim veya yardımcı olacağım bir şey yok zaten. Kendi yaptıklarımı buraya yazdım ve kendim de faydasını gördüm. Düzgün bir zaman çizelgesi ve hevesle 5 Ay gibi bir süreçte halledilebilir.

Yukarıdakilere ek olarak yabancı dizi/film/anime/manga gibi içerikleri tamamen İngilizce tüketmenizi tavsiye ederim. İngilizce altyazılı olursa daha rahat olursunuz.

Yukarıdakilere ek olarak yabancı dizi/film/anime/manga gibi içerikleri tamamen İngilizce tüketmenizi tavsiye ederim. İngilizce altyazılı olursa daha rahat olursunuz.
Hocam sanılanın aksine bu tür şeyler sadece kelimeye etki ediyor ve grammar konusunda hiçbir yardımı olmuyor ki YDT sınavı grammar ağırlıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı