İngilizce öğrenmek için kursa gitmek mantıklı mı?

İngilizce öğrenmek için kursa gitmek mi daha mantıklı yoksa evde bireysel çalışmak mı daha mantıklı?
Hocam disiplini sagliyorsaniz evde de ogreniliyor ama disiplin saglayamiyorsaniz kesinlikle kurs ise yariyor. Oyle ust duzey ingilizce egitimi veren kursa rastlamadim suana kadar ama disiplini sagliyorsunuz ve eve gelince de youtube dan tekrar yapinca mis gibi oluyor.

Bana göre evde çalışmak daha mantıklı, yabancı dizi izliyorsan İngilizce dublajlı, Türkçe alt yazılı izle etkisi oluyor. Duolingo'danda çalışabilirsin.

Benim İngilizcem B1 seviyesindeydi 2 ay kursa gittim C1 oldu yani bence imkanınız varsa iyi bir yere kesinlikle gidin. Ana dili İngilizce olan insanlarla sohbet edeceksiniz en başında.

Benim İngilizcem B1 seviyesindeydi 2 ay kursa gittim C1 oldu yani bence imkanınız varsa iyi bir yere kesinlikle gidin. Ana dili İngilizce olan insanlarla sohbet edeceksiniz en başında.
Hangi kursa gitmiştiniz? Benim arkadaşım English Time'a gidiyor ve öğretmenlerin çoğu Türk bile değilmiş. Kursa girdikten sonra, İngilizce konuşmak zorunluymuş. İmkanım var ama A1 ve A2 seviyelerini hallettikten sonra B1 ve B2 kurlarını almayı planlıyorum. Sonuçta A1 ve A2 temel seviyeler, kendimde halledebilirim. Fakat ileri ki seviyelerde bir öğretmen olmadan devam etmek zor. Temelden başlayan birine ne önerirsiniz?

Hangi kursa gitmiştiniz? Benim arkadaşım English Time'a gidiyor ve öğretmenlerin çoğu Türk bile değilmiş. Kursa girdikten sonra, İngilizce konuşmak zorunluymuş. İmkanım var ama A1 ve A2 seviyelerini hallettikten sonra B1 ve B2 kurlarını almayı planlıyorum. Sonuçta A1 ve A2 temel seviyeler, kendimde halledebilirim. Fakat ileri ki seviyelerde bir öğretmen olmadan devam etmek zor. Temelden başlayan birine ne önerirsiniz?
YDS Academy 2022 yaz kursuna katıldım. Arkadaşının dediği gibi oluyor. Haftanın bir günü ana dili İngilizce olan bir öğretmen dersimize giriyordu öbür günler Türk öğretmen ama neredeyse Türkçe konuşmuyorduk. Derslerden sonra akşamüstü speaking club oluyordu, buna diğer sınıflar ve diğer öğretmenler toplu şekilde giriyordu, belli bir konu hakkında konuşuyorduk. Onun haricinde bir sürü oyun da oynuyorduk.

Seviye Tespit Sınavı istersen eğer eksiklerini gösterecekler. (Zaten kurslar seviyeye bölündüğü için o sınavı olacaksın.) A1 ve A2 seviyeleri ortaokul mezunu birisine zaten kolay gelir. Ben okulda halletmiştim çoktan.

Genel olarak naptınız özet geçer misin ben de şu an B1-2 arası seviyedeyim ama herhangi bir kursa falan gitmedim ve daha da kendimi ilerletemiyorum şu ingilizcede. Belki sizin yaptıklarınızı falan evde yaparsam ilerlerim.

Geri
Yukarı