İngilizce öğrenmek için ne yapmalıyım?

Allegro44

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İngilizcemi geliştirmek istiyorum okulda öğrendigimle biraz temel seviyede biliyorum ama en azından orta veya ortanın biraz üstünde olmasını istiyorum. Önerebileceğiniz uygulama veya öğrenme yöntemleri var mı?

Uygulama falan sana kolay kolay öğretmez önemli olan sohbet. İmkanın varsa İngilizce birileri ile sohbet etmelisin, Valorant oynuyorsan Frankfurt serverinde oynayabilirsin.

Hocam bende dil öğrencisiyim. Tek tük konuşabilsen bile en iyi yöntem konuşmak ve kelime ezberlemek son olarak hayatınızın her anına ingilizceyi katmanız lazım. Tecrübeyle sabit.

İngilizcemi geliştirmek istiyorum okulda öğrendigimle biraz temel seviyede biliyorum ama en azından orta veya ortanın biraz üstünde olmasını istiyorum. Önerebileceğiniz uygulama veya öğrenme yöntemleri var mı?

İnsanlarla görüntülü konuştuğun uygulamalar var İngilizce onun dışında dil eğitim okulları sendemi ülkeden kaçmak istiyorsun.

İnsanlarla görüntülü konuştuğun uygulamalar var İngilizce onun dışında dil eğitim okulları sendemi ülkeden kaçmak istiyorsun.

Yok ya reis öyle ileride artık mesleklerde lazım olur diye artık gerek olmayan mesleklerde de lazım oluyor belki ticaret e atılım için başka ülkelere giderken lazım olur falan.

En basitinden kullandığın bütün uygulamaları ingilizce yap. Sosyal medyada ilgi alanın doğrultusunda yabancı hesapları takip et. Yabancı yayıncılar izle. Discordda veya Valorant yabancı sunucu gibi ortamlarda sohbet et. Bence en önemlisiyse kelime öğrenmek için ingilizce altyazılı (ne ses ne de altyazı türkçe) dizi film izle. Ben 2 sene önce ingilizce altyazılı anime izlemeye başlamıştım. O zaman kelimeleri bilmediğim için sürekli durduyordum ve 20dklık bölüm 40 dk oluyordu. Ama zamanla bütün kelimeleri tekra tekrar gördüğümden çoğu kelimeyi öğrendim ve artık izlerken maksimum 4-5 kere durduruyorum.

Hocam bende dil öğrencisiyim. Tek tük konuşabilsen bile en iyi yöntem konuşmak ve kelime ezberlemek son olarak hayatınızın her anına ingilizceyi katmanız lazım. Tecrübeyle sabit.
Hocam kelime ezberinde iyiyim gramerde kötüyüm nereye ne koymucagim konusunda falan iyi değilim.

Uygulama falan sana kolay kolay öğretmez önemli olan sohbet. İmkanın varsa İngilizce birileri ile sohbet etmelisin, Valorant oynuyorsan Frankfurt serverinde oynayabilirsin.

İşte onun için en azından cümle kurmam gerek.

Diyalekt, Cake, VoScreen, Dualingo gibi bazı İngilizce öğrenme uygulamaları/web siteleri kullanabilirsiniz. Cambly deneme sürümüyle yabancılarla konuşabiliyormuşsunuz, böyle bir bilgi aldım İngilizce öğretmenimden. Ayrıca Diyalekt'te de B1 veya B2 (hatırlamıyorum tam olarak) seviyelerini geçince İngilizce öğretmenleriyle canlı olarak konuşabiliyorsunuz. Diyalekt, MEB tarafından hazırlandı ve tamamen ücretsiz. Diyalekt'e EBA veya e-Devlet hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Bunların dışında İngilizce filmler hatta çizgi filmler izleyin. Kullandığınız siteleri İngilizce olarak kullanmaya çalışın. İngilizce kitaplar okuyun. E-kitap olabilir, fiziksel kitap olabilir, fark etmez. Yeter ki okuyun.

Geri
Yukarı