İngilizce Öğrenmek için poliglot olarak mı öğrenilmeli?

İnstagram'da 8 dil bilen Türk poliglot gördüm. Bunlardan öğrenilir mi?

"Bunlardan öğrenilir mi?" derken, "Poliglot olanlardan dil öğrenilebilir mi?" demek istiyorsunuz?

Dil bilmekle öğretebilmek aynı şey değil. Eğer eğitim veriyorsa ve tecrübesi varsa olur ama tek yabancı dil bilip onu öğreten insanlar için de aynı şey geçerli. Dil eğitimi konusunda tecrübeliyse ister tek dil bilsin ister 10, o kişiden öğrenebilirsiniz.

"Bunlardan öğrenilir mi?" derken, "Poliglot olanlardan dil öğrenilebilir mi?" demek istiyorsunuz?

Dil bilmekle öğretebilmek aynı şey değil. Eğer eğitim veriyorsa ve tecrübesi varsa olur ama tek yabancı dil bilip onu öğreten insanlar için de aynı şey geçerli. Dil eğitimi konusunda tecrübeliyse ister tek dil bilsin ister 10, o kişiden öğrenebilirsiniz.
Evet bunu demek istiyorum.

Chaturanga'nın da söylediği üzere, eğer dil öğretme konusunda tecrübesi yoksa, eğitim vermiyorsa elbette ondan öğrenemezsiniz. Ancak şöyle de bir durum var, bu insanlar çok dil bildiklerinden "dil öğrenmeyi öğrenmiş" oluyorlar ve dil öğrenme konusunda tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Instagram'da ve faaliyet gösterdikleri diğer platformlarda illaki tecrübelerini paylaşıyordur bu insanlar.

Geri
Yukarı