İngilizce Öğrenmek için Tavsiyeler

volkan956

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Ben lise 1 öğrencisiyim. Ve ingilizce öğrenmek için sizden tavsiye bekliyorum. Kelime bilgim az var grammerde çok az ne yapabilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Android için Duolingo uygulaması çok işine yarar. Başlangıç için çok iyi ve gramer de öğretiyor. Sosyal medyadan veya hayattan İngilizce bilen birileriyle konuşmaya (speaking) çalışmalısın. Her gördüğün ve bilmediğin kelimeyi öğrenmeye çalışıp üstüne gitmelisin. Yabancı diziler, filmler izlemelisin ama kesinlikle dublaj değil, Türkçe altyazılı izlemelisin. Ek olarak kaynak gramer kitapları alabilirsin. Ydspublishing başlangıç olarak işine yarayacak bir yayın. Tabii daha fazlası için bir dil okuluna yazılman şart (y)

Arkadaşımın dediklerine katılıyorum ya da benim gibi bir süre yurt dışında yaşayıp öğrenebilirsin tabii bu iyi bir bütçe ister. Kısaca her türlü öğrenmek isteyen insan öğrenir bir çok yol var.

Yabancı dizi ve film izlemeni öneririm. Çok yararı oluyor. Ayrıca ücretsiz kurslar var. Onlara gidebilirsin. Biraz ilerledikten sonra iyi bir kursa gitmek iyi olabilir.

Sana tavsiyem Elementary Grammar öğrenirken aynı zamanda kelime dağarcığını da geliştirmen olacaktır. Bol bol yeni kelime öğrenmeye çalış ve İngilizce seviyeni biraz geliştirdikten sonra yabancı bir arkadaş edinip (mümkünse British English dediğimiz İngiliz İngilizcesini biliyor olsun) onunla sık sık konuşman. Dil öğrenmek zor ve zahmetli bir iştir, eğer dil öğrenmeye yatkınsan bu işi çabucak kaparsın. Tabii bu işi yaparken insanın da biraz isteği olması gerekiyor. Şimdiden kolay gelsin :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı