İngilizce öğrenmek için tavsiyeler

Eğer biraz kelimelere aşina isen bir süre Türkçe alt yazılı izlerken duyduğun kelime ve kalıpları kafanda yerleştirmen lazım sonrasında yavaş yavaş alt yazıyı da İngilizce yaparsın ama en önce kalıp cümlelerden ve genel günlük kavramları öğrenmeye bak.

Onu yapamıyorum işte İngilizce dediklerini tam anlayamıyorum ve türkçeyle tam olarak bağdaştiramiyorum ve en önemli sorunum o cümle kalıp mı yoksa kelimeleri ayrı ayrı mı anlayamıyorum sizce nasıl anlarım cümle kalıp mı yoksa kelime kelime mi?

Test yapıp önerdiği yerden başlayabilirsin sıfırdan başlarsan gerçekten okulda öğrendiğin ne varsa yokmuş gibi varsayıp başta sıkılmana yol açabilir.
Evet öyle çok sıkıcı olur

Dil bilgisini bitirdikten sonra, kitap ve YouTube üzerinden kendini geliştirebilirsin ayrıca DC üzerinden sırf İngilizce geliştirmek için sunucular var. Dilbilgisi zamanla uçuyor ara ara unuttukça bakarsın.

Dilgibisi için ne tavsiye edersiniz nereden nasıl öğrenmemi tavsiye edersiniz.

oynadığım oyunun discord kanalından öğrendim aynı zamanda internette ki yabancı forum sitelerine de katılabilirsin
Anladım teşekkürler

Grammarlerle temeli at sonra discord sunucularında sohbet etmeye çalış
Grammar için tavsiyeniz var mı

Ben şu anda turist seviyesindeyim, öğretmenden farksız gibi geliyor bana ancak kelimeleri Türkçe yazarken aynı anlama gelse bile yanlış olabiliyor tek can sıkıcı tarafı o.

O zaman B2 seviyesinde falansiniz.
Dizi film çizgi film grammar kitabı vs tavsiye eder misiniz ben A2'nin başlarında ortalarında gibiyim.

YouTube'da çok kaynak var İngilizce için, kendine en uygun hocayı dinlersin. Bir de yukarıdaki arkadaşların dediklerini yaparsan tamamdır. Çok kişisel bir şey dil öğrenimi kesin bir metodu yok.
Haklısın kişisel ama yinede tecrübelerden tavsiye almak istedim

A2 sonu B1 başına kadar grammer temelini at internette bir sürü eğitim var.

Bu süreçte de bazı konuşma sunucuları oluyor aynı Cambly gibi onları bir araştır bulamasan bile oyundan bulacağın 2-3 yabancıyla tek tük konuş.

O temelin ile konuşmaya devam ettiğin sürece bir şekilde dilin gelişecek.

Konuşmasız gramer olur ama gramersiz konuşma olmaz. Hani ikisini aynı anda geliştirirsen çok daha iyi olur.

Onu yapamıyorum işte İngilizce dediklerini tam anlayamıyorum ve türkçeyle tam olarak bağdaştiramiyorum ve en önemli sorunum o cümle kalıp mı yoksa kelimeleri ayrı ayrı mı anlayamıyorum sizce nasıl anlarım cümle kalıp mı yoksa kelime kelime mi?

Evet öyle çok sıkıcı olur

Dilgibisi için ne tavsiye edersiniz nereden nasıl öğrenmemi tavsiye edersiniz.

Anladım teşekkürler

Grammar için tavsiyeniz var mı
Temel için geçmiş-gelecek-şimdiki zaman vb. kolay tenseler öğrenilebilir

A2 sonu B1 başına kadar grammer temelini at internette bir sürü eğitim var.

Bu süreçte de bazı konuşma sunucuları oluyor aynı Cambly gibi onları bir araştır bulamasan bile oyundan bulacağın 2-3 yabancıyla tek tük konuş.

O temelin ile konuşmaya devam ettiğin sürece bir şekilde dilin gelişecek.

Konuşmasız gramer olur ama gramersiz konuşma olmaz. Hani ikisini aynı anda geliştirirsen çok daha iyi olur.
Grammer için özellikle tavsiye ettiğiniz eğitim kitap vs var mı peki teşekkürler

Temel için geçmiş-gelecek-şimdiki zaman vb. kolay tenseler öğrenilebilir
Anladım teşekkürler

Geri
Yukarı