İngilizce Öğrenmeye Yardımcı Uygulamalar Nelerdir?

KaanBYK

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda hazırlık öğrencisiyim ve İngilizce öğreniyorum. Gramer ve kelime bilgisini iyi bir şekilde öğrenmekte olduğumu düşünüyorum ancak konuşma yani iyi telaffuz ve akıcı konuşma kısmında derse katılmayı pek sevmediğim için geri kalıyorum gibi. Bir ara hep reklamlarına denk gelirdim İngilizce bilen öğretmenlerle konuştuğun veya yazıştığın mobil uygulamalara.

Bunların faydasını olduğunu düşündüm ancak hiçbirinin ismini hatırlayamadım, özellikle öğretmenlerle konuştuğumuz çok ilgimi çekmişti bildikleriniz varsa yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dili duyman yeterlidir, İngilizce dizi ve film izlemen yeterli olacaktır. Bir de ingilizce kitap okursan kendini iyi bir miktarda geliştirirsin. Öğrenmenin en iyi yolu budur, orta seviyeye yakın gramer bilgin mevcutsa birinci planda dinleme ve sonrasında okuma yeterli olacaktır.

Busuu deneyebilirsin, anadili İngilizce olan insanlarla ses alışverişinde bulunabiliyorsun. Speaking becerisini geliştirmek için konuşmak gerçekten şart, diğer bölümlerde çok başarılı olup konuşurken bocalamak gayet de mümkün. Böyle olmaması için bol bol pratik yap.

Dili İngilizce olan filmi İngilizce alt yazı ile izlemeni de öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı