İngilizce öğrenmeye nasıl başlamalıyım?

AbdullahALT

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, liseye gidiyorum fakat İngilizcem yok denilecek kadar kötü. Sıfırdan başlamak istiyorum. Nasıl başlamam gerek? Ve önerdiğiniz web siteleri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana önerim bu konuda istikrar çok önemlidir ve benim kanaatimce vosvos sitelerden çalışmak yerine İngilizce alt yazılı film izle ve yabancılarla konusabildigin birkaç uygulama var haftada bir kez buradan sohbet et.

Merhaba, liseye gidiyorum fakat İngilizcem yok denilecek kadar kötü. Sıfırdan başlamak istiyorum. Nasıl başlamam gerek? Ve önerdiğiniz web siteleri var mı?
Ben okulda grammarı öğrenip roblox'da yaşıt yabancılarla roleplay yaparken baya bir geliştirdim. Okul size sadece oltayı verir, ama size balık nasıl tutulur öğretmez. Kısacası oyun oynayarak kendimi geliştirdim işte bilmediğim kelimelerin çeviride anlamına baktım öyle öyle öğrendim. Uygulamaları ingilizce kullanarak da geliştirebilirsiniz.

B2 seviyesinde İngilizce bilen birisi olarak sana tavsiyem şudur. Ana dili veya ana dil seviyesinde İngilizce bilen bir sohbet arkadaşı bul kendine ve onunla hep konuş, hata yapacak olsan da konuş çünkü düşe kalka öğreneceksin bu dili. Bir de İngilizce dublaj Türkçe alt yazı film izle sakın hata yapıp ta Türkçe dublaj İngilizce alt yazı izleme.

En basit şöyle örnek vereyim; annemizin karnından çıkar çıkmaz konuşmayı öğrenmedik biz. Sağdan soldan duyduğumuz kelimeleri tekrar ede ede öğrendik ve sende böyle öğreneceksin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı