İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Hangi Dersler İyi Olmalı?

Shaycrom

Decapat
Yer
Steam
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim en büyük hayalim bir ingilizce öğretmeni olmak. Sözelim gerçekten çok iyi ancak
Matematiğim kötü. (dikkat edin tamamen sayısal kötü değil, sadece matematik kötü)

Bu konuda baya araştırma yaptım ancak hala kesin bir şey bulamadım. Sorum İngilizce öğretmeni olmak için Matematiğin iyi olması lazım mıdır?

YDS'ye girmeniz gerekecek, yabancı diliniz iyi olması gerekiyor.
Yabancı dilim zaten çok iyi. Benim İngilizce öğretmeni olmak istememin sebebi zaten İngilizceyi çok sevmem ve Çok iyi olmam. Ancak dediğim gibi Matematiğimin düşük olduğu için engel olmasından korkuyorum.

Çevremde dilci olup yabancı dil okuyan arkadaşlarımın tamamı sayısal ders yapamadığı için dil seçtiler. Bence matematiği yapamasan bile fizik kimya biyoloji yaparak sınavda birçok kişinin önüne geçersin.

Matematik yapmadan da öğretmen olmuş tanıdıklarım var ama şu dönemde o kadar çok kişi İngilizce öğretmenliği sınavına giriyor ki, Matematik yapmadan arayı kapatmanız zor. Matematik bilmiyorsunuzdur; Biyoloji, Kimya, Fizik yaparsınız, binlerce kişinin önüne geçersiniz.

TYT sınavında toplam 55 net, YDT’de de en azından bi 60 yaparsan güzel bir eğitim fakültesine yerleşebilirsin. Dil bölümünün ilk 20.000’indeki insanların çoğunluğu İngilizceyi zaten hobi olarak gördüğü için 60 YDT neti sonrası ilk 6000’e kadar çoğunlukla TYT’den atıyor. İngilizcen ne kadar iyi, hangi şehri istiyorsun, OBP puanın kaç/ kaç olacak? Bunları yazarsan yapman gereken netler konusunda yardımcı olabilirim.

TYT sınavında toplam 55 net, ydt’de de en azından bir 60 yaparsan güzel bir eğitim fakültesine yerleşebilirsin. Dil bölümünün ilk 20.000’indeki insanların çoğunluğu ingilizceyi zaten hobi olarak gördüğü için 60 ydt neti sonrası ilk 6000’e kadar çoğunlukla tyt’den atıyor. İngilizcen ne kadar iyi, hangi şehri istiyorsun, OBP puanın kaç/ kaç olacak? Bunları yazarsan yapman gereken netler konusunda yardımcı olabilirim.

Bana yardımcı olur musunuz? İngilizcem şu an C1 seviyesinde. İstanbul'da Devlet Üniversitesi istiyorum.

Ortaöğretim başarı puanını yazıp gitmek istediğin üniversiteyi belirtirsen aşağı yukarı yapman gereken netleri söyleyebilirim.

Cevap verdiğiniz için teşekkürler. Ben liseden sonra sınava girmedim. 2020 mezunuyum. Bu sene gireceğim sınava o yüzden okuldan puan alabilir miyim bilmiyorum. Bahçeşehir üniversitesi istiyorum.
Hangi sınavlara girmem lazım?

cevap verdiğiniz için teşekkürler ben liseden sonra sınava girmedim 2020mezunuyum bu sene giricem sınava o yüzden okuldan puan alabilirmiyim bilmiyorum Bahçeşehir üni istiyorum
hangi sınavlara girmem lazım ?
Almak istediğiniz cevap için ayrı konu açın ve lütfen yazım kurallarına dikkat edin. Aksi taktirde ceza alabilirsiniz.

Böylelikle hem sorunuzu daha net sormuş olursunuz, hem de daha olumlu yanıtlar almış olursunuz.

Geri
Yukarı