İngilizce öğretmenliği için üniversite önerisi

Mmedd

Hectopat
Merhaba, tercihlere az kaldı ve kafam çok karışık. Dilden tercih yapacağım ve İngilizce Öğretmenliği istiyorum. 7K (7171) sıralama yaptım. Genel olarak Ankara istiyorum aslında bu sıralamaya Gazi Üniversitesi geliyor gibi duruyor. Hacettepe istiyordum ama sıralamalar yukarı çeker mi hiçbir fikrim yok geçen sene 5.9k ile kapatmış. Yine de deneyeceğim. Dershanedeki hocam İstanbul yazmamı istiyor ama ben istemiyorum, hem maddi açıdan hem şehri sevmiyorum. Böyle düşünmem yanlış mı sizce? Gazi ile Marmara, Yıldız Teknik, Cerrahpaşa öğretmenlikleri arasında fark var mı?

Bir de Hacettepe İngiliz Dilbilimi hakkında hiçbir şey bilmiyorum, tercihlerime eklemeli miyim?

Tercih sıralamamı şu şekilde düşünüyorum:

1-ODTÜ İngilizce Öğretmenliği
2- Hacettepe Tercümanlık
3- Hacettepe İngilizce Öğretmenliği
4- Hacettepe İngiliz Dilbilimi ( bunu yazıp yazmamam gerektiğini bilmiyorum size danışacağım o yüzden.)
5- Gazi
6- Anadolu
7- Dokuz Eeylül
Şeklinde gidiyor.

Kpss'ye baktığı için mesleğiniz nereyi seçtiğinizin bir önemi yok açıkcası. Nerede mutlu olacağınızı düşünüyorsanız orayı tercih edin.

Hacettepe iyidir, hoştur. Puanın tercümanlığa yetiyorsa kesinlikle yaz. Ege İng. tercümanlık falan da yazabilirsin. Edebiyat (Amerikan kültürü ve edebiyatı da olur) düşünmüyor musun? Edebiyat mezunlarının dilbilim mezunlarıyla iş dünyasında pek bir farkı yok ama bölüm daha eğlenceli.

3.png

Hacettepe iyidir, hoştur. Puanın tercümanlığa yetiyorsa kesinlikle yaz. Ege İng. tercümanlık falan da yazabilirsin. Edebiyat (Amerikan kültürü ve edebiyatı da olur) düşünmüyor musun? Edebiyat mezunlarının dilbilim mezunlarıyla iş dünyasında pek bir farkı yok ama bölüm daha eğlenceli.

Eki Görüntüle 1873332
Tercümanlığın olması imkansız öylesine yazıcam zaten. Öğretmenlik gelme ihtimali var bir şekil sıralama yukarı çekerse. İngiliz Dilbilimi kesin geliyor gibi ama yazıp yazmama konusunda kararsızım onun yerine Gazi'de öğretmenlik okumak da fena değil. Ben zaten sınava hazırlanırken öğretmenlik için hazırlanmıştım ama araştırınca dediğim bölümü keşfettim.

Hacettepe veya Anadolu tavsiyemdir.
Ankara istiyorum Anadolu'yu yine yazacağım ama Anadolu'dan önce Gazi yazmayı planlıyordum. Gazi hakkında bir bilginiz var mı?

Tercümanlığın olması imkansız öylesine yazıcam zaten. Öğretmenlik gelme ihtimali var bir şekil sıralama yukarı çekerse. İngiliz Dilbilimi kesin geliyor gibi ama yazıp yazmama konusunda kararsızım onun yerine Gazi'de öğretmenlik okumak da fena değil. Ben zaten sınava hazırlanırken öğretmenlik için hazırlanmıştım ama araştırınca dediğim bölümü keşfettim.

Ankara istiyorum Anadolu'yu yine yazacağım ama Anadolu'dan önce Gazi yazmayı planlıyordum. Gazi hakkında bir bilginiz var mı?
Hacettepe, ODTÜ ve Anadolu dışında orada üniversite bitirmiş arkadaşlarım yok. Fakat Hacettepe yüksek oranda özellikle öğretmenlik alanında tavsiye ederim. Gazi'nin genelde EA bölümleri tercih edilir.

Ben de bu sene girdim ve sıralamam 5645 geldi.
Boğaziçi, ODTÜ, Hacettepe, yıldız teknik, Marmara sırasıyla yazacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı