İngilizce Öğretmenliği Okumak

Ragnar0007

Kilopat
Daha fazla  
Meslek lisesi 11. sınıf öğrencisiyim. Şöyle bu liseden iyi bir puan çıkarmak çok zor. Bende ingilizce öğretmenliğini kafaya koydum. Genel olarak daha önce İngilizce öğrenmeye çalışmamın yanında izlediğim yabancı diziler yüzünden hafif yatkınlığım var. Anladım kadarıyla diğer dersler çok kötü olsa bile LYS de ingilizceden tam puan alırsak dil-1 puanı 380 gibi oluyor eğer yanlış ise düzeltin. Benim sözelim iyidir özelliklede tarih. Ezberimde kuvvetlidir. Şimdi acaba düzenli olarak ingilizceye çalışsam LYS-5 de tam puan alırmıyım ? Bide kafama çok takılan soru şu; tüm üniversitelerde hazırlık zorunlu mu ?

Dil bölümünde değilsen lys'i fullemen imkansız diyebilirim. Grammar'de çok kritik atışlar var ve bunları öğretmenler dışında bulamıyorsun. Reading, sentence completion, paragraphs, çeviri bölümleri de göründüğü kadar kolay değil.

Arkadaşım, meslek lisesi öğrencisi olabilirsin ama bu başaramayacağın anlamına gelmez tabi. Fakat şunu aklından çıkarma: şu andan itibaren boşa harcayacağın tek bir anın yok. Çünkü dil sınıfı öğrencisi değilsin. Çünkü okulda ingilizce dersini bir dil öğrencisi gibi ağırlıklı işlemiyorsun. Tavsiye olarak: dilbilgisi konularını yalayıp yutman şart. Çünkü öğretmenlik bölümü puanları -hernekadar beim benim zamanındaki gibi olmasa da- hala yüksek. Bol kelime, bol phrasal verb çalış. Okuduğunu anlama kısmı metinlerinden bolca örnek çöz. İngilizce okumayı, dinlemeyi hiçbir gün es geçme. Kısacası ingilizcesiz bir günün geçmemeli. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı