İngilizce öğretmenliği vs İngiliz dili ve edebiyatı

llMichaell2

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gelecek yıl dil sınavına gireceğim hedefim sıralamada 10-15k arası, sizce hangisini okumak mantıklı?

İngiliz dili ve edebiyatında 15k sıralamada güzel burslu üniversiteler falan var bir yandan onu düşünüyorum, çünkü İngilizce öğretmenliğinde ilk 10k da sadece güzel isim yapmış üniversiteler var.

Bir yandan da ilk 10-11k ya girersem ODTÜ KKTC kampüsünde burslu İngilizce öğretmenliği düşünüyorum.

Sizce hangi yoldan gitmek daha mantıklı olur?

( Şu anki şartlara bakınca her zaman güzel/isim yapmış üniversitelerden mezun olanlar özel sektörde daha çabuk iş buluyor)

(Asıl hayalim İngilizce öğretmeni olmak.)

Asıl hayalin İngilizce öğretmeni olmak ise İngilizce öğretmenliği oku. Formasyon olayları sıkıntılı biraz ve önceliği eğitim fakültesi mezunlarına veriyorlar atamada.

Hocam İngilizce öğretmenliği için 15k sıralamada önerdiğiniz üniversite var mı? Ben son 4 yılın sıralamalarına baktım da maalesef ki iyi üniversiteler göremedim.

ODTÜ KKTC düşünülmez, tonla sorunu var okuyanlardan duyduğum kadarıyla. Daha bir yılın varken 10-15k arasını hedeflemek de garip benim için, bir yıl dilde çok rahat 10k altına girilebilecek bir zaman dilimi.

Hedefin öğretmen olmaksa öğretmenlik seç, yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi edebiyat baya çetrefilli bir bölüm.

Geri
Yukarı